Yeni Başlayanlar İçin Youtube Video İçerik Hazırlama Rehberi

Yeni Başlayanlar İçin Youtube Video İçerik Hazırlama Rehberi

Youtube son yılların yükselen bir trendi olmuştur. Çünkü, görsellerle, metinlerle ve seslerle desteklenebiliyor olması bakımından pek çok insan tarafından yeni nesil televizyon gibi sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Bu nedenle de hem pazarlama anlamında hem de kişilerin keyifli vakit geçirmeleri anlamında öncü bir kuvvet olarak hareket etmiştir.

Bu durumda Youtube üzerinden üretilen video içeriklerin çok daha önemli olmasına neden olmuştur. Bu nedenle sizler için Youtube video içerik hazırlama rehberi derledik.

İçerik Fikirleri ve Planlama

Youtube üzerinden bir video içerik hazırlamak için yapılması gereken ilk şey içerik fikirleri bulmaktır. Ardından ise bulunan bu fikrin doğru şekilde planlanmasının yapılması gerekir. Çünkü, Youtube için video içerik hazırlarken izleyicilerin dikkatlerini çekecek ve keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak içeriklerin üretilmesi çok önemlidir. Böylelikle hem izlenme sayısı yükseltilebilir hem de tanınırlık düzeyi arttırılabilir.

Ekipman

Youtube üzerinden video içerik üretimi yapılırken en önemli şeylerden biri de kullanılan ekipmanlardır. Çünkü, içerik üreticisinin kullandığı ekipmanlar ne kadar güçlü olursa ürettiği video içerikte bir o kadar kalitesi ses ve görüntü kalitesine sahip olacaktır. Bu durumda kaliteli görselleri ve sesleri tercih eden kişilerin sizi daha çok takip etmesine neden olacaktır.

Youtube Kanal Ayarları

Youtube üzerinden video içerik üretilirken içeriklerinizi ürettiğiniz kanalın ayarlamaları da sizin öne çıkmanız konusunda çok etkili olacaktır. Örneğin kanalınız bir müzik kanalı değilken kanal ayarlarından müzik kategorisini seçerseniz öne çıkmanız ve izlenmeniz büyük ihtimalle daha düşük olacaktır. Bunun temelde iki nedeni var. İlk neden müzik kategorisinin çok rekabetçi ve popüler bir kategori olmasıdır. Diğer nedeni ise kanalınızın içerikleri ile uyumlu olmayan bir kategorideyseniz Youtube algoritması bunu fark ettiğinde sizi kategoride düşürecektir ve bu da izlenmenizin düşmesine neden olur.

Video Giriş (İntro) ve Çıkış (Outro) Ayarları

Youtube video içeriklerinin intro ve outro kısımları da pek çok kullanıcının dikkatini çeken bir durumdur. Çünkü, videolarınıza yaptığınız intro ve outro sizi daha profesyonel bir görüntüye sokacaktır. Bu da doğrudan izlenmenizi ve takipçi sayınızı arttıracaktır.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans