UI
UI

İşletmelerin sadık müşteri kitlesi oluşturması için iyi bir kullanıcı arayüzü oluşturması son derece önemlidir. Teknolojinin her geçen gün hız kazandığı günümüzde müşteriye sunulan web ve mobil tabanlı uygulamaların arayüzünün ilgi çekici olması kullanıcıların sitede daha fazla vakit geçirmesini sağlar. 


UI Tasarım Nedir? 

UI tasarım, kullanıcı arayüz tasarımı şeklinde tanımlanır. UI tasarımları çalışmaları sırasında kurumsal kimlik analizi (logo, renk, font vb.) ve görsel tasarım kavramı oluşturulur. Dijital trendleri takip ederek kullanıcı arayüz tasarımları geliştirilir. Kullanıcı arayüz tasarımda tasarım materyallerinin bulunduğu arayüz kiti ve tasarımın kullanılabilirlik kriterlerini detaylı anlatan rehber oluşturulur. 

Uygulamalarda ya da tasarımlarda kullanıcı arayüzünün tasarlanması yani UI Design yapılması hem şirketlerin ya da firmaların hem de bireylerin uygulamaya erişilebilirliğini artırır. Bu nedenle de UI tasarımın profesyonel bir biçimde yapılması çok önemlidir. Aksi takdirde kişilerin ya da kurumların uygulamanıza erişilebilirliği düşecektir ve bu da müşteri kaybına neden olacaktır.


UI Tasarım Firmaları 

Kullanıcı arayüzü tasarımlarının amatör kişiler tarafından değil de bu alanda uzun yıllardır çalışan, uzman bir ekibe sahip olan firmalar tarafından yapılması müşteri kaybını minimuma indirecektir. Böylelikle de kişi ya kurum herhangi bir şekilde yoğun bir müşteri kaybının ve bütçe kaybının önüne geçmiş olacaktır. 

Timsah Ajans olarak UI tasarımı konusunda deneyimli ekibimizle hizmet veriyoruz. Her konuda müşterilerimiz ile istişare ederek hareket ediyoruz. Samimi ortamı, her zaman mükemmeli isteyen ekibimiz ile web siteniz için pazarlama hedeflerinize uygun çalışmalar sunuyoruz. 

Detaylı bilgi için;
TAKİP ET @timsahajans