Whatsapp Business Nedir?

Whatsapp Business Nedir?

Akıllı cihazlar hayatımızın büyük bir bölümünü işgal ederken her gün yeni çıkan uygulamalarda bu gelişimin bir parçası olmaya çalışıyor. Bu uygulamalar arasında en çok dikkat çeken ise Whatsapp uygulaması oluyor. Çünkü uygulama insanlara internet üzerinden ücretsiz konuşma ve mesajlaşma gibi önemli bir avantaj sağlıyor. Her geçen gün popülaritesi artan artırmaya devam eden uygulama son dönemde işletme sahiplerinin kullanımına Whatsapp Business’i sundu.

Tüm dünya üzerinde en çok kullanılan uygulama olmayı başaran Whatsapp 2019 yılında Türkiye’de önemli bir sayıyla ulaşırken başarının temelinde ise güncellemelerin yer aldığını biliyoruz.

Whatsapp Business Ne Gibi Ayrıcalıklara Sahip?

Whatsapp Business sayesinde işletmeler artık işlerini 2 farklı platforma taşımak zorunda kalmıyorlar. Anında yanıt verebilen otomatik mesajlar, müşterilerin kategorilendirilmesi gibi avantaj sağlayan uygulama kullanıma yönelik özellikleriyle de dikkat çekiyor. Klasik olan Whatsapp uygulamasından fark ise sabit hat üzerinden de numara açılabiliyor. Yani normal bir telefonu Whatsapp Business olarak kullanabiliyorsunuz. Aynı telefon üzerinden 2 numara kullanılabiliyor olması ise sağlamış olduğu avantajlardan başka bir tanesi.

Uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor. Uygulama profili özelleştirilerek firma bilgileri gibi ayrıntıların eklenmesi de sağlanabiliyor. Bu sayede müşteri için daha güvenilir bir kaynak sağlanmış oluyor. Uygulamanın sağlamış olduğu kolaylıklardan biri de sık sorulan sorulara hızlı yanıtlar hazırlanabiliyor olması. Önceden hazırlanmış olan mesajlar müşterinin isteğine göre otomatik olarak alınabiliyor. Bu da anında dönüş anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir:  Marka Tescili

Whatsapp Business

Whatsapp Business uygulamasını cep telefonunuza indiriyorsunuz. Uygulama orijinal Whatsapp’ın aynısı şeklinde yükleniyor. Eğer sabit bir telefon hattı üzerinden işlem yapılacaksa bu durumda sesli arama yapılması gerekiyor. Mobil telefon üzerinden uygulamayı kullanacaksanız SMS ile gelen şifreyi kullanarak işleminizi tamamlıyorsunuz.

Firmanızın resmi ve isim bilgilerini profilinize ekledikten sonra artık kullanıma hazır hale gelmiş oluyor.  Daha sonra Ayarlar>İşletme Ayarları>Profil bölümünden müşteriler ile paylaşılmak istenen bilgiler girilebilir.

Cep telefonları günümüzde yalnızca iletişim aracı olarak değil aynı zamanda pazarlama konusunda da tercih edilebiliyor. Whatsapp gibi uygulamalar sayesinde de işinizi çok daha profesyonel hale getirebiliyorsunuz.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans