Marka Tescili

Bir firmanın ürünlerinin, hizmetlerinin diğer firmaların ve işletmelerin ürünlerinden ayırt edilmesini, farklılık yaratmasını sağlayan şeylere marka denilmektedir. Logo, harf, sayı ve her türlü işaret marka olarak belirlenebilir ve marka tescili olarak kullanılabilmektedirler. Bir ürününü veya hizmetini marka tescili yaptıran işletme sahibi, o ürününü kısaca koruma altına almaktadır ve alıntılanması, çalınması, taklit edilmesi gibi durumların önüne geçmeyi başarmaktadır.

Marka Tescili Yapmak İçin Gerekli Kriterler

Bir ürünün, hizmetin ve benzeri şeylerin marka tescili yapılabilmesi için en gerekli kriter o ürünün farksız olmasıdır. Diğer ürünlerden ayırt edici ve farklı olan bir ürün, marka tescili ile tescillenir ise taklit edilemez, alıntılanamaz ve çalınamaz hale gelmektedir. Türkiye’de yerleşik olarak herhangi bir ticari faaliyette bulunan herkes Türk Patent Enstitüsü’ne başvuru yaparak marka tescili yapmaya çalışabilir. Ancak bu işlemlerin zor ve uzun olmasından ötürü günümüzde marka tescili yaptırmak isteyen çoğu insan kendisi başvuru yapmak yerine marka tescili hizmeti sunan profesyonel şirketlere başvurmaktadırlar. Timsah Ajans olarak sizin adınıza marka tescili işlemlerini başlatıyoruz ve kısa sürede işlemleri tamamlıyoruz.

Timsah Ajans Olarak Biz Neler Yapıyoruz?

  • Sizin adınıza Türk Patent Enstitüsü’ne marka tescili için başvuru yapıyor, süreci yakından takip ederek kısa sürede başvuruyu sonuçlandırıyoruz.
  • Marka tescili başvurusunu yapmadan önce gerekli olan evrakları hazırlamanız konusunda size yardımcı oluyoruz.
  • Marka tescili başvurusunu yaptıktan sonra gerekli işlemleri profesyonel bir şekilde hallediyor, başvuru sürecini kısaltıyoruz.
  • Marka tescili başvurusu sürecinde sizi rapor şeklinde gün gün bilgilendirerek kafanızdaki soru işaretlerini gideriyoruz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Timsah Ajans olarak yılların tecrübesi ve bilgi birikimi sayesinde siz değerli müşterilimize sunduğumuz hizmetlerde profesyonelliğe önem veriyor, müşteri memnuniyetini had safhada tutuyoruz. Sunduğumuz hizmetler esnasında size gün gün raporlar vererek kafanızda herhangi bir soru işareti kalmaması için durum hakkında sizi bilgilendiriyoruz. Sektördeki hizmetlerimizden dolayı fazla referanslarımız sonucu müşterilerimizin güvenini kazanıyor ve bu güvene layık olmaya çalışıyoruz. Timsah Ajans olarak hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız referanslarımızı inceleyebilir, önceki hizmetlerimiz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Menü