Marka Tescili Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Marka Tescili Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayatınızın herhangi bir döneminde ticari bir hayata adım atmak isteyebilirsiniz. Ancak nasıl bir sürecin sizi beklediğini konusunda aklınızda bazı soru işaretlerinin olması normaldir. Bu soru işaretleri arasında en önemli adım ise markanızın tescillenmesidir. Çünkü, bir ürün veya hizmet sunacaksanız insanların sizden haberdar olması ve markanızı bilmesi için marka tescili çok önemli bir adımdır. Bu sizin müşterilerinizin gözündeki adınız ve kimliğinizdir.

Bu nedenle sizler için marka tescilinin doğru yapılması adına dikkat etmeniz gereken birkaç ufak ipucu derledik.

Uygun İsim ve Logo

Marka Tescil işlemlerinin en önemli adımlarından biri isim ve logo seçimidir. Çünkü, markanızı tescilleyecekken ihtiyaç duyacağınız en temel öğelerden biri markanızın adı ve logosudur. Bu nedenle isim ve logo seçerken dikkatli olmanız ve markanızı ona göre tescillemeniz önerilir. Böylelikle bilinirliğinizi de arttırmanız mümkün olacaktır.

Markanın Tescile Uygunluğu

Marka ismi ve logonuzu belirlemenizin ardından dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta markanızın logosunun ya da isminin daha önce tescillenip tescillenmediğidir. Titiz bir biçimde yapılması gereken bu araştırmanın ardından eğer logo ve isim tescillenmediyse tescil işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Gizlilik

Markanızın ve logonuzun iyi bir biçimde gizlenmesi ve gizli tutulması çok önemlidir. Böylelikle kimse sizden önce gidip başvuramaz ve sizin daha sonra çeşitli sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz düşer.

Tescil Başvurusu

İsminiz, logonuz belirlendi, gerekli araştırmalarınız tamamlandı ise artık tescil başvurusu yapmanız hususunda herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız. Çünkü, eğer iyi bir araştırma yapıldıysa ve evraklar eksiksiz ise tescil başvurusu olumlu sonuçlanacaktır.

Güvenilir Danışmanlık

Marka tescil işlemleri aslında çok kolay gözüken ama oldukça zor olan süreçlerdir. Bu nedenle de markanızın tescil süreçlerini en iyi şekilde yürütebilmeniz ve olası problemlerle iyi bir biçimde mücadele edebilmeniz için tüm bu süreçleri güvenilir bir danışmanlık şirketi ile yapmanız önerilir. Çünkü, süreç içerisinde meydana gelebilecek pek çok potansiyel sorun vardır ve hiçbir şey bilmeden olayları çözmeye çalışmak mantıklı değildir. Bu nedenle de bu alanda deneyimli olan Timsah Ajans gibi markalar ile görüşmeniz ve danışmanlık almanı önerilir.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans