İstanbul Marka Tescili Firmaları

İstanbul Marka Tescili Firmaları

Her işletmenin kendi varlığını ispat edebilmesi için marka oluşumuna ihtiyacı vardır. Fakat bir markayı oluşturan şey sadece logodan ve bir isimden ibaret değildir. Markanın yasal olarak var olduğunun kabul edilmesi için birtakım gerekliliklerin yerine getirilerek belgelenmesi gerekir. Bu süreç profesyonel firmalar tarafından yapılması gerektiği için marka sürecinde mutlaka İstanbul marka tescili firmaları içerisinden en iyisini tercih etmeniz gerekir. Çünkü bu süreçte eksik evrak ya da yanlış bir yöntemin uygulanması size yalnızca zaman değil markada kaybettirecektir.

Markalaşma sürecinde ilk aşama, oluşturmak istediğiniz markanın daha önceden kullanılıp kullanılmadığının belirlenmesidir. Eğer oluşturmak istediğiniz marka daha önceden birileri tarafından alınmışsa bu durumda aynı markayı sizin almanıza izin verilmez. Eğer siz kendi markanızı oluşturduktan sonra onun başkası tarafından kullanılması ve kazanç sağlanmasını istemiyorsanız mutlaka kendi önleminizi almanız gerekir.

Marka oluşumunu tamamlamış fakat bu markayı tescil ettirmemişseniz o zaman markayı tescil ettiren başka birisi size karşı yaptırımlar uygulayabilir ve dava açabilir. Bu nedenle bir marka oluşturmadan önce mutlaka marka tescili işlemlerinin yapılması gerekir.

İstanbul Marka Tescili Ajansları

İstanbul marka tescili ajansları, marka oluşum sürecinde size gerekli desteği verecek ve beklemediğiniz anda oluşabilecek risklerden markanızı ve sizi koruma altına alacaktır.

Marka oluşumunda izlenmesi gereken yol nedir?

Marka oluşumu öncesinde, marka tescili hizmetleri veren firmalarla iletişime geçmek önemlidir. Timsah Ajans size bu konuda gerekli olan tüm desteği sağlayacak ve marka tescili için Türk Patent Enstitüsüne başvuru sürecini başlatacaktır. Başvuru işlemi sonrasında uzmanlar gerekli incelemeyi yaptıktan sonra marka TPE tarafından yayımlanır. 10 aylık yayım süresi içerisinde markaya itiraz olup olmayacağı beklenir. Eğer herhangi bir sorun yoksa bu durumda markanın sahibine patent verilir.

Marka Tescili Neden Gereklidir?


  • Markanın tescil edilmesiyle ürün ve hizmetler koruma altına almış olur.

  • Marka haksız gasptan korunur.

  • Kurumsal firma olunur.


Marka tescili 10 yıl için yapılır ve 10 yıl sonra yeniden markanın tescil edilmesi gerekir. Bu sayede marka koruması devam eder. Olası bir hak ihlali ve haksız bir kazanç için yenileme çok önemlidir.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans