İstanbul Kurumsal Kimlik Firmaları

İstanbul Kurumsal Kimlik Firmaları

Kurumsal kimlik firmaların, vakıfların ve kurumların duruşunu, imajını temsil eden kimlikleridir.Yani net bir ifadeyle anlatacak olursak firmanın iç ve dış dünyada görünümünü sağlayacak olan yüzüdür. Bu yöntem sayesinde özellikle dijital dünyada ortaya çıkabilecek olan kimlik kargaşası ortadan kalkmış olur. Kurumsal kimliğin firmanın imajını daha iyi ortaya koyabilmesi için mutlaka profesyonel firmalar tarafından hazırlanmış olması gerekiyor. Başarılı bir kimlik markanın akıla kalıcılığını sağlamış olduğu gibi müşterilerin o markaya güveninin de artmasını sağlayacaktır.

Kurumsal kimlik çalışması bir kere oluşturulur, bu nedenle doğru tasarlaması gerekir. Bir kez oluşturulduktan sonra markanın imzası olacağından dolayı zaman içerisinde insanların kafasında marka kimlikle bağdaşacağından dolayı daha sonrasında yeni bir kimlik oluşturma zor ve zahmetli olacağından dolayı mümkün olmayacaktır.

Kurumsal Kimlik Neleri Kapsar?

Kurumsal kimlik hazırlanırken birkaç öğe ayı anda düşünülmesi gerekiyor. Yani firmanın üretimini sağladığı ürünlerin ambalajları, ofis, tabela, antetli kağıt, zarf, dosya, kartvizit ve fatura gibi firmanın kullanmış olduğu araç gereçler kurumsal kimlik kapsamında düzenlenmiş olması gerekiyor. Elbette ki firmanın dijital ortamdaki yüzü olan web sitesi ve diğer dijital tanıtım kanallarının da kurumsal kimlik kapsamında değerlendirilmesi gerekiyor. Firmanın dijitaldeki yüzü internet sitesinin kurumsal bir web tasarıma sahip olması önemlidir.

İstanbul kurumsal kimlik firmaları arasında markanızı en iyi şekilde temsil etmenizi sağlayacak profesyonel bir ekipten oluşan Timsah Ajans, marka değerinizi yükseltecek kimliğinizi başarıyla tamamlayacaktır.

Kurumsal Kimlik Oluşturma Aşamaları

İstanbul kurumsal kimlik firmaları arasından bizi tercih etmeniz halinde yapacağımız çalışma 5 aşamadan oluşacaktır. Bu aşamalar şu şekilde özetlenebilir.


  1. Tasarım öncesinde yapılacak işlerin belirlenmesi ve onaylanması

  2. Zamanlama

  3. Sunum

  4. Düzeltme

  5. Basım ve yayım


Yukarıda aşamaları 5’e ayırdık ancak bunların dışında da dikkat gerektiren pek çok nokta var. Örneğin firmanızın imzası olacak logonuz ve marka renklerinizin belirlenmesi çok önemlidir. Logonuzun ve renklerinizin hatta yazı tipinizin markanızın akılda kalıcılığını artırması çok önemlidir.

Sonuç olarak toparlayacak olursak kurumsal kimlik firmanın kendisini her alanda en iyi şekilde temsil etmesi anlamına geliyor. Bunun için onlarda İstanbul kurumsal kimlik firmaları arasından bizi tercih etmeniz kendinizi daha iyi ifade edebilmenizi kolaylaştıracaktır.

www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans