Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlikler; bir kuruluşun, işletmenin, ürünün, hizmetin veya bir markanın duruşunu ve davranışını gösteren kimliklerdir. Bir bakıma işletmenin veya kuruluşun kendini temsil etme şeklidir. Kurumsal kimlikler bir firmanın iç ve dış dünyada müşteriler tarafından görülen yüzüdür. Bu yüzden firmayı, ürünü veya hizmeti en iyi şekilde tanıtması ve anlatması gerekmektedir. İyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik firmaların, müşterilerinden saygı görmesini ve müşterilerin gözlerinde itibar kazanmasını sağlamaktadır. Etkili bir şekilde oluşturulmuş kurumsal kimlikler, müşterilerin aklına kazınarak firmanın unutulmamasını sağlamaktadır. Kısaca kurumsal kimlikler, bir firmanın müşterilerine kendisini tanıtan kimliğidir.

Kurumsal Kimlik Çalışması Neleri Kapsar ?

Logo Ve Slogan


Logo ve slogan bir firmanın müşterilerine tanıtılması konusunda en önemli iki unsurdur. Müşterilerin en çok dikkatini çeken ve firmaları tanımalarını sağlayan logo ve sloganların yeri, kurumsal kimlik çalışmalarında oldukça önemlidir.

Kurumsal Kimlik Kitabı


Kurumsal kimlik kitapları, firmanızı veya ürününüzü tanıtan broşür niteliğinde kılavuzlardır. Firmanız hakkında bilgiler, yaptığınız işlemler, sunduğunuz hizmetler hakkında müşterilerinize detaylı bilgiler vereceğinden dolayı son derece önem taşımaktadır.

Kartvizitler


Kartvizitler, firmanızın kurumsal kimliğini taşıyan kartlardır. Firmanız hakkında önemli bilgileri üzerinde kısa kısa bulunduran kartvizitler, firmanızı müşterilere tanıtmanız açısından oldukça önemlidir.

Renkler Ve Fontlar


Renkler ve fontlar bir firmanın gölgesi gibi işlev görmektedir. Markanın logosunda, kartvizitinde, zarflarında ve dosyaları gibi birçok yerde geçmektedirler.

Timsah Ajans Olarak Biz Neler Yaparız?

  • Ürününüzün veya markanızın herhangi bir kurumsal kimlik çalışması için firmanızı müşterilerinize doğru tanımlayacak ve anlatacak olan en uygun tasarımı uzman ekibimiz sayesinde yaparız.
  • Kurumsal kimlik çalışmanız için firmanız hakkında en doğru bilgileri ve verileri topladıktan sonra bu bilgileri birleştirerek kurumsal kimlik çalışmanızda kullanıyoruz.
  • Kurumsal kimlik çalışmalarınızı yaparken oluşturacağımız tasarımın müşterilerinizi yormayacak ve onları sıkmayacak derecede sade, müşterilerinize markanız hakkında yeteri kadar bilgi verebilmesi açısından da son derece dolgun olarak hazırlanması için gerekli işlemleri yapıyoruz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

Timsah Ajans olarak müşteri memnuniyetine önem gösteren politikalarımızdan ötürü müşterilerimizin çıkarlarını her şeyden üstün tutuyoruz. Sizinde profesyonel kurumsal kimlik çalışmasına ihtiyacınız varsa içiniz rahat bir şekilde bizi tercih edebilirsiniz.

Menü