Blog Trafiğini Artırmak İçin 2 Temel Strateji

Blog Trafiğini Artırmak İçin 2 Temel Strateji

Temelde tüm blog sahiplerinin en fazla bilgi sahibi olması gereken konu blog trafiğinin nasıl artırılabileceğidir. Son yıllardaki büyüme göz önüne alındığında, şu anda yaklaşık 250 milyondan fazla blog sitesi var ve bunlardan, yalnızca % 50’si gün içerisinde 8'den fazla paylaşım yapıyor.

Çoğu insan, hatta profesyoneller bile, içeriklerini pazarlamakta istenileni veremiyor, yani doğru adımları atmıyor veya doğru ilişkileri kurmuyor.

Peki, siz 2 basit adımda blog trafiğini nasıl artıracağınızı öğrenmek ister misiniz?

Başlangıç olarak bu iki temel adımın ne olduğuna bakalım


  1. SEO

  2. Sosyal Medya Paylaşımı


Strateji 1: SEO

Siteniz için hazırladığınız her makaleniz içerisine anahtar kelime eklemeniz gerekiyor. Elbette istisnalar olabilir fakat çoğu makalelerinizde anahtar kelimeniz olmalı. SEO biraz zaman alır, bu yüzden sitenizi baştan optimize ederseniz, hedefe daha hızlı ulaşırsınız.

Organik trafik, web sitesindeki pazarlama kanalları listesinin en üstündedir. İçeriklerinize anahtar kelime eklemediğiniz sürece, uzun vadede fayda sağlayamaz ve trafik alamazsınız.

Bazı web sitesi sahipleri SEO'da blog yazılarına çok önem vermiyor, nedenini ise kendilerinin yazamıyor olmasını gösteriyor. Doğal olarak bu durum sitenin yükselişini engelleyip, rekabette geri kalmaya neden oluyor. Bunun içi ilk işiniz sektörünüzle ilgili anahtar kelime tespit ederek bu şekilde makaleler hazırlamak ya da hazırlatmak olmalı.

SEO, anahtar kelime araştırmasıyla başlar.

Google'da sıralama yapmak istiyorsanız, hangi sektörde olursanız olun anahtar kelime kullanmak zorundasınız. Daha önce, anahtar kelime analizi nasıl yapılır başlıklı bir konu hazırlamıştık oradan inceleyebilirsiniz.

Rakiplerin anahtar kelimelerini incelemek için Ahrefs gibi ücretli araçlar var kullanılabilirsiniz. Ancak ücretsiz kullanmak istiyorsanız istiyorsanız Google Anahtar Kelime Planlayıcı’da var.

Strateji 2: Sosyal Medya Paylaşımı

Çoğu insan, sosyal medyayı içeriklerini yaymak için bir platform olarak kullanıyor. Bu % 100 yanlış olan bir şey! Çünkü yaptığınız paylaşımların hikayesinin mutlaka insanların ruhlarını harekete geçirmesi ve iyi niyetlerini inşa etmesi gerekir. Böylece yaptığınız paylaşımlar karşılığını bulabilecektir. İnsanlar sosyal medyadaki paylaşımlarınızdan istediklerini aldıkları sürece bir süre sonra sitenizi de ziyaret etmeye başlayacaktır.

SEO ve sosyal medya yönetimi konusunda https://www.timsahajans.com.tr/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans