Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Dijital dünyada her şey arama kutusuna yazılan kelimeyle başlar. Aradığınız tüm bilgiler ve bu bilgilere yakın sonuçlar sizin yazdığınız kelime neticesinde şekillenir. İşte bu kelime anahtar kelime olarak tanımlanır ve bir internet sitesinin dijital ortamda ziyaretçi sağlayabilmesi için mutlaka olması gerekir. Anahtar kelime belirlenirken öncelikli olarak pazarlama alanında size fayda sağlayabilecek olan kelime ya da kelime öbeklerini tercih etmeniz gerekir. Çünkü amaç yalnızca sitenize ziyaretçi sağlamak değil doğru türde ziyaretçi çekebilmektir.

Anahtar kelime analizi yapılarak talep kaymalarını tahmin edebilir ve değişen piyasa koşullarına ayak uydurabilirsiniz. Ziyaretçilerin aktif olarak aradıkları ürünler ve hizmetler için içerikler üretip tüketicinin motivasyonunu anlayabilirsiniz.

Anahtar Kelimenin Değeri Nasıl Anlaşılır?

Bir anahtar kelimenin değerinin anlaşılabilmesi için birkaç faktör vardır. Mesela siz ayakkabı satan bir site sahibisiniz “siyah ayakkabı” ya da “siyah sandalet” şeklinde arayan kullanıcılara daha fazla satış yapabiliyorsunuz. Arama motorlarına giren anahtar kelimeler, webmasterler tarafından belirlenir ve bu kelimeler doğru araçlar kullanılarak elde edilir. Ne var ki bu araçların amacı sitenize gelen trafiğin ne olduğunu göstermez. Yani bir anahtar kelimenin gerçek anlamda karşılığını ve değerini fark edebilmeniz için kendi sitenizi incelemeye ve test yapmaya ihtiyacınız vardır. Bu durum aynı zamanda bir pazarlama yöntemidir.

Anahtar Kelimenin Değerini Belirlemek İçin Temel Süreçler

Sitenizde kullandığınız ya da kullanacağınız anahtar kelimenin gerçek değerini anlayabilmeniz için öncelikli olarak kendiniz sorular sormanız gerekir. Mesela anahtar kelime sitenizin içeriğiyle alakalı mı? Kullanıcılar anahtar kelimeyi kullanarak sitenize rahatça gelebiliyorlar mı? Bu kelimeyi kullanarak sitenize gelenler mutlu mu?

Terim ve Sözcük Öbeği  

Sitenizle ilgili anahtar kelimeyi ve bu kelimenin sıralamanızı ne kadar etkileyebileceğini anlayabilmek rekabette çok önemli bir bakış açısıdır.

Siteniz bir anahtar kelimeye sahip değilse bu sizin sıralamanızı etkileyecektir. Bu nedenle özellikle anahtar kelime belirlemede gerekli olan donanıma sahip değilseniz SEO danışmanlığı hizmetimizden destek alarak başarı elde edebilirsiniz.

Bize  https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans