YOAST Köşe Taşı İçeriği Nedir?

YOAST Köşe Taşı İçeriği Nedir?

YOAST, bazı web sitelerinde SEO ayarlarının yapılabilmesini kolaylaştırmak amacıyla kullanılan bir eklentidir. YOAST köşe taşı içeriği ise o web sitesinin özü demektir.

Köşe taşı içeriğinin mutlaka sitenizdeki en iyi makale olması gerekir. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak istediğinizde bu yazıyı kullanmanız ve bu yazının içeriğinde mutlaka anahtar kelimelerinizin olması gerekir. Köşe taşı içeriği uzun ve mutlaka bilgilendirici nitelikte olması gerekir. Köşe taşının içeriğinde bir ürünü satmak olmaması gerekir. Yani belli bir konu üzerindeki bilgilerin eksiksiz ve açık bir şekilde veriliyor olması şarttır. Köşe taşı içeriği blog ya da sayfa olabilir. Her ne olursa olsun mutlaka çok iyi yazılmış olduğundan emin olunması gerekir. Sık sık güncelleniyor olması ise sayfanın daha güçlü hale gelmesine imkan tanır.

Köşe Taşı İçerikleri SEO için Neden Çok Önemli?

Köşe taşı içerikleri SEO’da önemli bir rol oynar. Sıralaması güçlü olan bir anahtar kelimede yükselebilmek zor olabilir, Böyle bir yaklaşımın üstesinden gelebilmek için onlarca makale yazmanız gerekse bile Google hangi makalenin daha iyi olduğunu işaret etmeniz gerekir. Köşe taşı bu işareti vermenizi sağlar.

Köşe Taşı için Link Yapısı Nasıl Olmalıdır?

Köşe taşının anasayfada görünür olması çok önemlidir. Web sitenize gelen bir kullanıcı doğrudan anasayfanız üzerinden bu makaleyi görebilmeli ve tıklayabilmelidir. Bu yazıya benzer olan tüm kelimeler ve yazıların mutlaka köşe taşı içeriğine linklenmesi gerekir.

Bu durumu daha açık bir şekilde ifade etmemiz gerekirse örnekle açıklayabiliriz.

Karşınıza bir ülke haritası alın ve bu harita içerisindeki büyükşehirleri, ilçeleri, köyleri inceleyin hepsinin birbirine bağlantılı olduğunu görebilirsiniz. İlçeler, köyler ve kasabaların büyükşehirlere mutlaka bağlantı yollara sahiplerdir.

Köşe Taşı İçeriği Olarak Hangi Yazılar Seçilmeli?

Köşe taşı içeriği seçilirken dikkatli olunması gerekir. Yani bu içerik sitenize gelen ziyaretçilerin bilgilendirilmesi açısından 4–5 yazı olabilir. Bu yazılar içerisinde en eksiksiz olanı, en yetkini ve uzunu köşe taşı olarak ayarlanmış olması gerekir.

YOAST SEO Premium içerisinde bulunan önerilerden yola çıkılarak köşe taşının hazırlanması çok daha başarılı sonuçlar verecektir.

SEO danışmanlığı hizmetimiz için bizimle https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans