Yeni Siteye Günde Kaç İçerik Girilmeli?

Yeni Siteye Günde Kaç İçerik Girilmeli?

İnternet dünyası her geçen gün büyürken arama motorları, site sahiplerinden birtakım kuralları yerine getirmesini istiyor. Sitelere kural konulmasının nedeni rekabet çerçevesinde en iyisinin en öne çıkmasını sağlayabilmek. Bunun içinde kurallara uymak her web sitesi için şart.

Arama motorlarının ilk kurallarından biri olan özgün ve kullanıcı odaklı içerik, belli kaliteye sahip olmak ve düzenli olarak siteye girilmek zorundadır. Bunu yapan bir web sitesinin başarısız olması söz konusu değildir. Belki anlık başarı olmaz fakat zaman içerisinde diğerleri ile aranızdaki fark ortaya çıkar.

Özgün ve güncel içerik önemli, fakat site sahiplerinin merak ettiği hususlardan biri olan yeni siteye günde kaç makale eklenmesi gerekir? sorusu da daima akıldadır. Bizde başarıya giden bu uzun yolda kaliteli SEO çalışmaları kapsamında içeriklerin ne kadar eklenmesi gerektiği konusunda bilgi verelim istedik.

Yeni Açılmış Site İçeriği

Yeni açılmış bir sitede içerikten ziyade öncelik sitenin alt yapısı ve SEO ayarlarından yana olması gerekir. Bunlar olmadan zaten yeni bir site sadece içerikle başarı elde edemeyecektir. Teknik detaylar belirlendikten sonra içeriklerin gideceği yönün belirlenmesi yapılmalıdır. İçerikler belirlenirken dikkat edilecek husus, kullanıcıya faydası olacak bilgilerin paylaşımıdır.

İlginizi Çekebilir: SEO Danışmanlığı

Yeni Web Sitelerde Kaç İçerik Girilmeli?

Yeni açılan bir sitenin içeriklerinin hemen index alması kolay değildir. Bunun için ilk olarak hemen içeriklere yüklenmeniz gerekmez. Eğer sitenizde farklı kategoriler mevcut ise öncelik bu kategorileri doldurmak olmalı ve bunun için bir düzen belirlemelisiniz. Sitenizin hizmet ettiği alan burada belirleyici olacaktır. Örneğin bir haber sitesine günde 1–2 tane haber girişi yapmış olmak o sitenin batması anlamına gelir. Ancak blog ve kurumsal sitelerde günde 1–2–3 makale girişi uygun olacaktır. Standartlar dahilinde konuşursak günde 1 içerik sizin güncel olmanız için yeterlidir, fakat hızlı ilerlemek istiyorsanız bu durumda günde 2 içerik girebilirsiniz.

İçerikler belirlenirken sektörden kopmamalı ve anahtar kelimeleriniz her makale içerisinde mutlaka olmalıdır. Girdiğiniz içeriklerin birbirine link ağı ile bağlantılı olması (iç SEO) daha sonraki zamanda içeriklerinizin kalitesinin daha da fazla artmış olmasını sağlayacaktır.

https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans