Yandex Reklam Modelleri Nelerdir? Nasıl Verilir?

Yandex Reklam Modelleri Nelerdir? Nasıl Verilir?

Yandex, Rusya merkezli bir arama motorudur. Ülkemizde de sıklıkla tercih edilen bir arama motoru olan Yandex, aynı zamanda markalar için Google benzeri dijital reklam hizmetleri de sunar. Yandex reklamı, Yandex'in sunduğu bir reklam hizmetidir ve dijital dünyada reklam verenlerin hedef kitlesine ulaşmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Yandex reklam modelleri sayesinde hedef kitlenizi belirleyerek dilediğiniz coğrafi bölgelerde dijital reklamlar oluşturabilirsiniz.

Yandex reklamları, Yandex arama sonuçları sayfasında, Yandex partner sitelerinde ve diğer Yandex ürünlerinde gösterim alan reklamlardır. Firmaların hedef kitlelerine ulaşmalarını kolaylaştıran Yandex platformu üzerinden reklam çalışması başlatarak ürününüzün veya hizmetinizin tanıtılmasını sağlayabilirsiniz.

Yandex Reklam Modelleri Nelerdir?

Yandex, farklı ihtiyaçlara uygun çeşitli reklam modelleri sunmaktadır. Yandex'in sunduğu reklam modelleri şu şekilde sıralanabilir:

·      Yandex Search: Yandex arama sonuçlarında gösterilen reklamlardır. Yandex arama reklamları olarak da adlandırılan bu reklam modeli, reklam verenlerin belirlediği anahtar kelimelerle ilişkilendirilerek firmaların hedef kitlelerine ulaşmalarını sağlar.

·      Yandex Display: Yandex partneri sitelerde reklam verme hizmetidir. Bu reklam modelleri, Yandex'in ortak sitelerinde görüntülenen reklamları içerir.

·      Yandex Navigator: Yandex Haritalar içerisinde reklam vermeye olanak sağlayan reklam modelidir.

·      Yandex Music&Radio: Markaların Yandex Müzik ve Yandex Radyo için sesli reklam vermesine olanak sağlayan reklam modelidir.

Yandex reklam modelleri, reklam veren firmaların hedef kitlelere ulaşmalarına, reklam bütçelerini etkili bir şekilde kullanmalarına ve performanslarını izlemelerine yardımcı olur.

Yandex Reklamı Nasıl Verilir?

Yandex reklam vermek için tercih edebileceğiniz arama motorları arasında yer alır. Yandex reklamı verme işlemi de son derece kolaydır. Yandex ID hesabı oluşturarak Yandex’e reklam vermek için ilk adımı atabilirsiniz. Peki, Yandex reklam verme işlemi nasıl yapılır?

·      Yandex’e reklam verme işlemi, Yandex Direct sistemi üzerinden gerçekleştirilir. Bu sistemi kullanabilmek için ilk olarak Yandex ID hesabı oluşturulmalıdır. Kısa süre içerisinde pratik bir biçimde Yandex ID oluşturabilirsiniz.

·      Hesabınızı oluşturduktan sonra, tercih ettiğiniz reklam modelini seçerek reklam kampanyanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

·      Kampanya adı, reklamı yapılacak sayfa URL’i ve reklam gösterim yerlerini belirleyebilirsiniz.

·      Ardından ödeme tipinizi, haftalık bütçenizi ve harcama limitinizi belirleyerek devam edin.

·      Reklamın gösterileceği coğrafi bölgeleri belirleyebilirsiniz.

·      Reklamın anahtar kelimelerini seçerek reklam başlığını ve metnini belirleyebilirsiniz.

·      Son olarak reklamı onaylatmak için kontrole gönderebilirsiniz.

Yandex reklam araçları ile markanızın dijital dünyada gelişimini sağlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi edinmek için https://timsahajans.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans