Wordpress İçin 10 SEO Eklentisi

Wordpress İçin 10 SEO Eklentisi

WordPress tabanlı olan web siteleri, çeşitli ücretsiz eklentilere erişerek arama motoru sıralamalarını iyileştirebilir.

Çeşitli araçlar sağlayan hepsi bir arada eklentiler ve ayrıca site hızı, etiketler ve görüntü optimizasyonu gibi aramayla ilgili belirli alanları iyileştirmek için eklentiler vardır. Bu araçların çoğu ücretsizdir, ancak birçoğunun Premium sürümleri vardır.

WordPress için SEO Eklentileri

1.Yoast SEO: 5 milyondan fazla aktif kurulumla WordPress için popüler SEO eklentisidir. Yoast, anahtar kelimeler, kelime öbekleri, eşanlamlılar ve ilgili anahtar kelimeler için optimize etmenize olanak tanıyan içerik ve SEO analizi sağlar.

2.W3 Total Cache: Yükleme sürelerini azaltır, web sitesi performansını iyileştirir ve arama motoru sıralamalarını yükseltir. Özellikler arasında genel web sitesi performansında önemli bir gelişme, tekrarlanan sayfaların anında görüntülenmesi vardır.

3.Google XML Site Haritaları: Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarının URL'lerinizi keşfetmesine yardımcı olmak için özel XML site haritaları oluşturmanıza olanak sağlar. Ayrıca, her yeni içerik oluşturduğunuzda tüm büyük arama motorlarını bilgilendirir.

4.HeadSpace2: Meta verileri yönetmenizi ve çok çeşitli SEO görevlerini gerçekleştirmenizi sağlar.

5.SEO Ultimate: Meta Robot gibi kapsamlı bir özellik listesine sahip hepsi bir arada bir eklentidir.

6.Smush Image Compression and Optimization: Tüm resimlerinizi yeniden boyutlandırmak, optimize etmek ve sıkıştırmak için kullanılan bir araçtır. Görüntü kalitesini etkilemeden kullanılmayan verileri düşürür. Sitenizi yavaşlatan resimleri hızla bulur.

7.WP Meta SEO: Meta içerik ve resimler üzerinde kontrol sağlar. Tüm metaları tek bir görünümde toplu olarak düzenler. Canlı SEO analizi ile içerikte meta düzenleyebilir XML ve HTML site haritaları oluşturabilirsiniz.

8.SmartCrawl SEO: Tek tıklamayla kurulum, otomatik site haritaları, gelişmiş sosyal paylaşım, gerçek zamanlı bir anahtar kelime ve içerik analizörü, taramalar ve raporlarla Google'daki arama sıralamanızı ve etki alanı otoritenizi artırır.

9.SEO Optimized Images: Görsellerinize dinamik ve otomatik olarak SEO dostu alt ve başlık etiketleri eklemenizi sağlar. Yeni yüklenen görüntülerin yanı sıra mevcut görüntülere etiket ekler.

10.Google XML Site Haritaları: Site haritası dizininize bir Google Haberler site haritası eklemenizi sağlayan bir eklentidir. Haberler site haritası, arama motorlarına ayrı ayrı ping göndermek için kullanılabilir. Bir haber kategorisinde gönderi yayınladığınızda, seçilen tüm arama motorları pinglenecektir.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans