White Hat SEO Nedir?

White Hat SEO Nedir?

White Hat SEO veya diğer bir adıyla Beyaz Şapka SEO, terminolojik açıdan bakıldığından arama motoru optimizasyonlarında kurallara uygun hareket etmek şeklinde ifade edilebilmektedir. Örneğin, arama motorlarında kullanıcılara odaklanıldığında, arama motoru kurallarına uyulduğunda ve doğru politikalar izlendiğinde beyaz şapka SEO uygulandığı söylenebilir.

White Hat SEO adı verilen bu uygulamalar web sitelerinin trafik akışının uzun vadede de devam etmesi için yapılmaktadır. Aynı zamanda da bu SEO türüne Etik SEO’da denmektedir.

Birçok büyük arama motoru kendi yazılımları aracılığıyla SEO kurallarına uygunluk tespiti yapmaktadır ve SEO kurallarına uygun beyaz şapka SEO içeriklerini yukarı çıkarmaktadır. Ancak bu kurallar çok çeşitli olmaktadır. Bu nedenle de detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir.

Beyaz Şapka SEO Teknikleri

Arama motorlarının çeşitli SEO kuralları bulunmaktadır ve bu kuralların her birinin sitenin yukarı çıkmasında önemli etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle de white hat SEO çalışmaları önemli olmaktadır. Çünkü bu SEO çalışması sayesinde web sitenizi arama motoru kurallarına göre şekillendirmeniz mümkün olmaktadır.

Genel olarak bilinen birkaç temel SEO taktiği bulunmaktadır. Bu taktilerin ilki ve en çok bilineni ise doğru anahtar kelime seçimi taktiğidir. Eğer siteniz için en uygun olan anahtar kelimeleri kullanırsanız siteniz daha yukarılarda yer alabilecektir. Bunun yanı sıra backlink vererek sitenizin diğer sitelerde de görünmesini sağlayabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler

SEO uygulamalarında en önemli şeylerden biri anahtar kelime seçimine dikkat edilmesidir. Çünkü, arama motorları sitenizi tanımlamak için kullandığınız ana kelimeler ile içeriğinizin uyumunu çeşitli yazılımlar ile kontrol etmektedir. Bu nedenle de sitenizi tanımladığınız anahtar kelimeler ile içeriğinizin uygunluğu arama motorlarının sizi daha güvenilir bulmasına neden olacaktır.

Aynı zamanda da içeriklerinizin hitap ettiği kitlelere ulaşmak içinde anahtar kelimelerin kullanılması gereklilik olmaktadır. Çünkü bu sayede arama motorları hem sizi daha net algılayabilecek hem de daha doğru kişileri size yönlendirecektir. Bu durumda özellikle e-ticaret sitesi iseniz çok değerli bir durum olmaktadır. Bunun dışında anahtar kelimelerin hacimleri de sitenizi yukarı çıkaracak önemli bir nokta olmaktadır. Örneğin yüz bin tıklama alan bir anahtar kelime ile elli bin tıklama alan kelime arasında yarı yarıya bir kitle farkı olacaktır. Bu nedenle de anahtar kelimesi seçimi yapılırken kelimelerin tıklanma, aranma oranlarına da bakılması gerekmektedir.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans