Web Tasarım Trendleri Nelerdir?

Web Tasarım Trendleri Nelerdir?

Web tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta var, çünkü arama motorlarının sürekli kendisini güncelliyor olması ve teknolojideki gelişim standart bir web tasarımını da artık geride bırakmış durumda. Bir web siteniz olsun istiyorsanız öncelikli olarak sadece kendinize ait olması ilk şartınız olmalı, çünkü özgün bir internet sitesiyle daha fazla yol kat edebilirsiniz. Standartların ve anlayışların geliştiği günümüzde artık yazı tipleri, site genişliği ve teknolojileri alternatif hale getirilmiş durumda. Sadelik mümkün olduğu kadar ön plana çıkarken daha büyük ve kaliteli resimler kullanmak kullanıcıda olumlu etki yaratıyor.

Web tasarımı yapılırken e-ticaret sitelerinde eskiden daha küçük fontlar kullanılarak daha fazla ürün yerleştirilir, reklamlara yer verilirdi. Ancak yeni web tasarım trendlerinde büyük fontlar, büyük resimler ve büyük boşluklar daha fazla dikkat çekiyor.

Tasarımcılar web sitesinde kullanacakları fontları, font servisleri sayesinde aşmış durumda. İstenilen font rahatlıkla bulunup uygulanabiliyor. Farklı ekran çözünürlüklerinde ve cihazlarla uyumlu olan fontlar mobil tasarımların birleşmiş olduğu responsive tasarımlarda kullanılarak sitelerin erişimini daha fazla artırmış durumda. Tablet ve akıllı cihazlar bu yeni tip web siteleriyle çok daha uyumlu bir şekilde çalışabiliyor.

Flat web tasarımlar son yıllarda yeniden hayatımıza girmeye başladı. Site üzerindeki arayüz, resim ve ikonlar azalarak gölge, eğim ve kabartma gibi unsurlara artık eskiden olduğu gibi çok fazla yer verilmiyor. Flat design sade ve daha işlevsel olarak web sitelerinde kullanılıyor.

Bir kullanıcı için siteye girdiğinde önemli olan ne kadar şaşalı olduğu değil kullanışlı olduğudur. Bunun için kullanıcı kafasını karıştıracak bir sistemi asla kabul etmiyor. Özellikle akıllı cihazlarla girilen internet sitesi ne kadar sade olursa kullanıcı tarafından o kadar çok benimsenebiliyor.

Eski tip tasarımlarda kullanılan animasyonlar ise yeni trendlerde yine geri planda kalmış durumda. Bu animasyonların yerini ise html5 ve javascript ile yapılan daha ufak animasyonlar almış durumda.

Web tasarım sektörü her yıl yenilikleri takip ederek kullanıcının beklentilerini karşılamaya çalışıyor. İstanbul web tasarım firmaları arasında hizmet veren Timsah Ajans bu konuda profesyonel tasarımlarıyla müşterilerine her zaman sorunsuz ve trend tasarımlar sunuyor.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans