Web Sitesi Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Sitesi Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk kez bir web sitesi yaptıracaksanız öncelikli olarak nereden başlamanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Çünkü ancak bu sayede verdiğiniz paranın hayal ettiğiniz sonuca ulaşmasını sağlamış olursunuz. Aşağıda bahsedeceğimiz konular web sitesi yaptırmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken başlıkları içermektedir.

Programlama Dili

Wordpress gibi sistemler hazır olduğundan dolayı bir gün içerisinde kurulabilecek tarzdadır. Bu durumun yararı ve zararının olduğunu bilmek gerekiyor. Avantajına baktığımızda ise siteniz çok kısa bir zaman içerisinde hazır olur. Bu program dilini bilen sayısı çok fazladır seçenekleriniz artacaktır. Siteyi yapan bir kişiye teknik desteği vermek durumunda olmazsınız. Dezavantajlarına baktığımızda ise özgün yazılımlara göre daha yavaş çalışır. Güncelleme yapmadığınız zaman sitenize virüs girebilir.  Bizim bu konuda önerimiz ise duruma göre değişik olabiliyor. Eğer amacınız benim bir web sitem olsun ise o zaman Wordpress tercih edebilirsiniz. Ancak profesyonel ve özgün bir web tasarım olsun istiyorsanız o zaman özel yazılım daha güvenli olur.

Firma Seçimi

Web tasarım firmalarının sayısı çok fazla. Bunun için bu firmalar arasında tercih yaparken daha önce neler yapmışlar bunu incelemelisiniz. Genelde firmaların hepsinin daha önce yapmış olduğu referanslar vardır. Bu tasarımlardan yola çıkarak tercihinizi yapabilirsiniz.

Tam olarak neye ihtiyacınız var?

Bir internet sitesi hazırlanırken yazılımın sonu olmadığını bilmek gerekiyor. Ne istediğinizi bilmezseniz o zaman şu olsun bu olsun derken birçok gereksiz maliyette sizi bekliyor olacaktır. Siteniz için karar vermeden önce tam olarak sizin neye ihtiyacınız var onu belirleyin.  Örneğin e-ticaret siteniz olsun istiyorsanız onun için tercihiniz farklı olacaktır.

Teklifler arasındaki fiyat farkları

Bu sektör içerisinde inanılmaz derece de uçurum vardır. Örneğin bir firma 500 TL’ye web tasarım hazırlarken başka bir firma bunu 50 bin liraya kadar yapabiliyor. Bu durumda hangisine yaptırmanız gerektiğini bilemeyebilirsiniz. Ancak fiyat, kalite ve detaylar bunları birbiri arasında kıyaslayarak sonucu belirleyebilirsiniz.

Hizmet sektöründe kişiler hak ettiği ücretleri isteyecektir. Bunun için pazarlıktan ziyade kaliteli sonuçlara odaklanmalısınız. Timsah Ajans olarak uygun fiyat doğrultusunda kaliteli hizmet veririz. Bize www.timsahajans.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans