Web Sitesi Trafiğindeki Düşüş Nasıl Durdurulur?

Web Sitesi Trafiğindeki Düşüş Nasıl Durdurulur?

Google ve diğer arama motorları, web sitelerini sık sık dizine ekler. Bu durum internet sitenizin, arama yapanlara tutarlı bir değer sağlayıp sağlamadığını belirlemek için sık sık yeniden değerlendirilebileceği anlamına gelir.

Zamanla, web sitenizin trafiğinin azalmaya başladığını fark edebilirsiniz, ancak endişelenmeyin alacağınız birkaç önlemle birlikte trafiğinizi yeniden kazanabilirsiniz.

Aşağıda, web sitenize gelen ziyaretçi sayısındaki düşüş ve bunların nasıl düzeltilebileceğiyle ilgili genel açıklamalara yer verilmiştir.

Sitenizin Mobil Uyumlu Tasarımı Var mı?

Bunu muhtemelen şimdiye kadar bin kez duymuşsunuzdur, ancak işletmenizin mobil bir tasarıma sahip bir tasarıma sahip olması gerekir. Aksi takdirde, Google ve diğer arama motorları sitenizi mobil kullanıcılar için daha az değerli olduğunu düşünür ve trafiğinizin arama motoru sonuç sayfalarındaki durumunun belirsizliğe gömülmesine neden olur.

Anahtar Kelime Kontrolünüzü Yapın

Anahtar kelimeler, birkaç nedenden dolayı sitenizin trafiğinde düşüşün anahtarı olabilir. İlk olarak, geçen yıl trend olmuş anahtar kelimeler şu anda çok sıcak olmayabilir. Kitlenize ulaşmak için içeriğinizi nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek için bazı anahtar kelime araştırması yapmaya değer.

Etki Alanı Yetkilinizi İzleyin.

Her web sitesinin trafiği, sayfa sayısı, ne sıklıkta içerik eklendiği, bağlantıların kalitesi gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Eğer sitenizin trafiği düşüyorsa bu durumda hedef kitleniz için daha alakalı, kaliteli içerik ekleyerek ve bağlantılarınızı oluşturup yeniden stratejinizi ayarlaması yapmalısınız.

Geri Bağlantılar

Bağlantı oluşturma, web sitenizin trafiğini artırmanın etkili bir yoludur, ancak spam içeren veya düşük kaliteli bağlantılar, web sitenizi cezalandırabilir. Bu da sitenizin arama sonuçlarında ciddi bir düşüşe neden olacaktır.

Google Analytics

Google Analytics'teki performans verilerinize göz atın. Belirli sayfalara gelen trafik azalmışsa, ziyaretçilerinize değer katmak için içeriğinizi artırmanın zamanı gelmiş olabilir. Rakiplerinizin ne tür içerik girdiklerine ve kullandıkları anahtar kelimelere göz atabilirsiniz bu sayede sitenizin trafiğini de yeniden toparlamış olursunuz.

Yukarıdaki olası sorunlara göz attıysanız, ancak sitenizin trafiğinizin neden düştüğünü hala anlayamıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Timsah Ajans olarak sitenize yapılan ziyaretlerin neden azaldığını ve bunu nasıl düzelteceğinizi değerlendirmeye yardımcı olabiliriz.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans