Web Sitenizin Bakımı Neden Önemlidir?

Web Sitenizin Bakımı Neden Önemlidir?

Web sitesi bakımı, ara sıra bozulan bağlantıyı düzeltmekten veya eski bir eklentiyi güncellemekten çok daha fazlasıdır ve dijital varlığınızın birçok unsurunu etkiler. Peki, web sitesi bakımı neden önemlidir?

Yani, web sitenizi oluşturdunuz. Bundan sonra neler yapmanız gerekir?

Bir web sitesinin bir araba gibi kendi başına sonsuza kadar çalışması beklenemez. Bu nedenle sitenizi bakımlı tutmanız çok önemlidir.

Web Sitesi Güvenliği

Her şeyden önce, sitenizin güvenli olmasını ve kalmasını istersiniz. Bakımlı bir site, mümkün olduğu kadar uzun süre güvenli kalacaktır. Aynen vücuttaki virüsler gibi bilgisayar korsanları da eski teknoloji ve yazılımları kullanan sitelerdeki güvenlik açıklarını bulur ve kendi amaçları doğrultusunda kullanabilir.  Özellikle hazır web tasarımı konusunda popüler olan Wordpress, güvenlik açıkları arayan bilgisayar korsanı saldırganlar için birincil hedeftir.

Wordpress ve eklenti sahipleri, bu sorunla mücadele etmek için yazılımlarının yeni sürümlerini sürekli olarak güncellemeye özen gösterirler.

Sitenizde bu güncellemelerin yüklü olduğundan ve düzgün çalıştığından emin olmak, iyi site bakımının en önemli unsurudur.

Web Sitesi Hızı

Bakımlı, temiz bir şekilde inşa edilmiş site, yükleme sürelerinin olabildiğince kısa tutulmasına yardımcı olur. Kullanıcı site hızlı olduğunda memnun olur, ancak Google arama sıralaması da sitenizin ne kadar hızlı açıldığına bakar.

SEO

Arama motoru algoritmalarının tam olarak nasıl çalıştığı konusunda anlaşılır bir fikir olmasa da değişen algoritmalar doğrultusunda SEO çalışmasının yapılması bir zorunluluk. Gerçek bir SEO’nun nasıl yapıldığını bilmeyen kişilere sitenizi emanet etmiş olmanız nasıl bir sonuç ortaya çıkaracağını tahmin edememenizi sağlayacaktır. Başarısız ve yanlış yapılmış bir SEO sitenizin cezalandırılmasını ve daha aşağılara inmesini sağlayacaktır.

Gelecekteki büyüme

Büyüme odaklı iyi bir tasarım, yalnızca bir sitenin içeriğini değil, aynı zamanda işletmenizin ve sitenizin ziyaretçilerinin değişen gereksinimlerini karşılamak için yapının düzenli olarak güncellenmesini gerektirir.

Web Sitesi Bakımı 

Güvenlik, site hızı, sağlam SEO performansı veya gelecekteki büyümeyi kolaylaştırmak olsun, iyi site bakımı sitenizin performansı ve işiniz için yararlı olabilir.

Timsah Ajans olarak müşterilerimizin sitelerini düzenli olarak koruyup, arama motorlarında en üste çıkmasını sağlarız.

Daha fazla bilgi edinmek için bizimle https://www.timsahajans.com.tr/  adresimizden iletişime geçin.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans