Web Sitenizi Yavaşlatan Durumlar Nelerdir?

Web Sitenizi Yavaşlatan Durumlar Nelerdir?

Siteniz için hız testi yaptığınızda muhtemelen iyileştirme için birden fazla öneri olacaktır. Bunların çoğu, yeni başlayanların anlaması zor olan teknik bilgilerden oluşur. Web sitenizi neyin yavaşlattığını öğrenmek, performansı artırmanın ve daha akıllıca kararlar almanın anahtarıdır.

Yavaş bir web sitesinin nedenleri şunlardır:


  1. Barındırma


Sitenizin bulunduğu sunucunuz doğru şekilde yapılandırılmadığında sitenizin hızına zarar verebilir. Bunun için sunucu hizmeti almadan önce mutlaka en iyisini seçmelisiniz. İyisini bulmak ise yeni başlayanlar içi profesyonel destek gerektirir.

  1. WordPress Yapılandırması


Siteniz önbelleğe alınmış sayfalar sunmuyorsa, sunucunuzu aşırı yükleyerek web sitenizin yavaşlamasına veya tamamen çökmesine neden olur.

  1. Sayfa Boyutu


Sitenizde optimize edilmemiş resimler bulunuyorsa bu resimler sayfa hızını ve sitenizin açılış hızını etkileyecektir.

  1. Kötü Eklentiler


Kötü kodlanmış bir eklenti kullanıyorsanız, web sitenizi önemli ölçüde yavaşlatabilirsiniz. Bunun için sitenizde olabildiğince eklenti kullanmamaya gayret edin. Eğer mutlaka kullanmanız gerekiyorsa doğru kodlanmış olan eklentileri tercih edin.

  1. Harici Komut Dosyaları


Reklamlar, yazı tipi yükleyiciler vb. Gibi harici komut dosyaları da web sitenizin performansı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Yukarıda bahsetmiş olduklarımız sitenizin hızını etkileyen faktörlerdir. Bu faktörleri göz önünde bulundurarak sitenizi hızlandırabilmeniz mümkündür.

İyi Bir Sunucunu Önemi Nedir?

Barındırma hizmeti web sitesi performansında önemli bir rol oynar. İyi paylaşılan barındırma sağlayıcısı, web sitenizi performans için optimize etmek için ekstra önlemler almalıdır. Örneğin aynı sunucu içerisinde birden fazla internet sitesi bulunuyor ve bu sitelerden bir tanesi çok fazla trafik alıyorsa bu tüm sunucu performansını etkileyecek dolayısıyla sizin sitenizde yavaş çalışacaktır.

Kaliteli bir sunucu yalnızca hıza değil aynı zamanda bilgilerin yedeklenmesi konusunda da hassastır. Sitenizde yer alan bilgiler otomatik olarak düzenli bir şekilde yedeklenir. Bu sayede olası bir kayıp yaşanması halinde yedeklenmiş dosyalar sayesinde kaybınızda çok fazla olmayacaktır.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans