Web Sitenizi Hızlandırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Web Sitenizi Hızlandırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Web sitelerinin kullanıcılar tarafından fark edilmesi, Google tarafından üst sıralara çıkarılabilmesi ile ilişkilidir. Ancak, Google tarafından üst sıralara çıkmak her zaman kolay değildir. Çünkü, Google web sitelerini pek çok parametreye göre ölçümler. Bu ölçüm parametrelerinden en önemlisi de web sitenizin hızıdır.

Bir web sitesinin Google tarafından fark edilmesi için o web sitesi hızının kontrol edilmesi ve dikkat edilmesi gerekir. Çünkü, günümüzde hıza alışmış olan kullanıcılar yavaş siteleri tercih etmeyecek ve Google’da bu nedenle bu siteleri daha aşağılarda listeleyecektir. Eğer sitenizin yukarılarda listelenmesini istiyorsanız web sitenizin hızını arttırmak için alternatifler düşünmeniz gerekir. Bu alternatif hızlandırma yöntemlerinden birkaçını sizler için derledik.

Hosting Seçimi

Web sitelerinin internetteki ana dayanaklarından biri olan hosting seçimi oldukça önemlidir. Çünkü, hostingler web sitenizin hızını doğrudan etkileyen bir unsurdur. Bu nedenle de hosting seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken şey hosting sağlayıcısının yüksek yüklenme hızı sunması, güvenli olması ve kaliteli olmasıdır. Aksi takdirde Google sitenizi yavaş bulacağı ve hosting sağlayıcınızı güvensiz bulabileceği için sizi aşağı düşürebilir.

Doğru Tema Seçimi

Günümüzde pek çok site daha hoş bir görüntü elde etmek adına çok zorlayıcı temalar, çok büyük ve hareketli temalar kullanır. Ancak bu tam olarak doğru bir hareket değildir. Çünkü, her ne kadar kurumun internet hızı çok yüksekte olsa her internetin hızı çok yüksek olmayabilir. Bu durumda yoğun ve büyük temaların yüklenmesini yavaşlatabilir. Bu nedenle de web sitenizin temasını her internetin açabileceği bir şekilde hazırlamanız sizin hızınızı arttıracaktır.

Görselleri Optimize Etme

Bir web sitesinde görsellerin olması kullanıcıyı kendine çeken ve Google tarafından beğenilen bir durumdur. Ancak, her görsel kullanımı doğru değildir. Çünkü, web sitenizin çok fazla büyük görselden meydana gelmesi durumunda internet kullanıcıların bazılarının erişim problemleri yaşaması muhtemel olacaktır. Bu durumda sitenizin kullanıcılar tarafından yavaş algılanmasına ve Google’ında web sitenizi aşağı çekmesine neden olabilir. Bunun önlenebilmesi için ise web sitesi içerisinde kullanıcıların dikkatini çekecek görsellerin bulunması ama bu görsellerin çok büyük görseller olmaması gerekmektedir.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans