Web Sitenize Zarar Verebilecek SEO Hataları

Web Sitenize Zarar Verebilecek SEO Hataları

Teknolojinin hızla geliştiği bu dünyada online platformların bu değişime ayak uydurması kaçınılmazdır. Ancak bu süreç içerisinde internet sitelerinin bu değişime ayak uydurabilmeleri de öyle kolay değildir. Özellikle SEO, web sitesi sahipleri için her zaman endişe verici bir konu olmuştur.

Dijital dünyanın tüm teknik detayları gibi, internet sitenizin de hatalardan arınmış olması ve daha iyi performans gösterebilmesi için SEO konusunda yapılmaması gereken birtakım hususlar vardır.

İster SEO konusunda başarılı olun isterseniz az bilgiye sahip olun aşağıda mutlaka dikkat etmeniz gereken SEO hatalarını sizin için sıraladık.

Taranmayan Sayfalar

Taranmayan sayfalar sorunu, sitenizin hızına etki eden bir durumdur. Bu sorun sitenizin 5 saniyeden daha geç açıldığında ortaya çıkar.

Bozuk İç Link Sorunu

İç SEO’nun amacı sitenize gelen ziyaretçilerin sayfalar arasında gezinmesini sağlamaktır. Eğer sitenizdeki içeriklere link verirken bozuk olup olmadığına dikkat etmezseniz bu kullanıcıyı zor durumda bırakacak, kullanıcı işlevi olmayan bir sayfaya yönlendirildiği gibi sitenizde zarar görecektir.

Bozuk dış link

Bozuk iç link sorununa benzer bir durum olan dış link sorunu,  kullanıcıları olmayan bir göndermektir. Doğal olarak bu da Google’nin gözünde iyi bir durum değildir.

Hatalı resim linkleri

Web geliştiricilerinin yaptığı bilinen bir hatadır. Bir resmin URL’si yanlış yazıldığında bu sorun meydana gelir. Durumun meydana gelmesinin nedeni ise bağlantı kaldırılmadan resmin silinmesidir.

Hatalı Meta Etiketleri

Meta etiketleri, SEO’da kullanılan temel araçların başında gelir. Arama motorları içeriklerinizin konusunun ne olduğunu ve arama sonuçlarında nasıl sıralanabileceğini meta etiketleriyle belirler.

Yetersiz Anahtar Kelimeler

Doğru şekilde optimize edilmiş bir meta etiketi, web sitenizin sağladığı hizmetle ilgili anahtar kelimeleri içermelidir. Siz sitenizde anahtar kelimelere yeterince yer vermezseniz bu durumda Google sizi sıralamaya almayacaktır.

Yinelenen İçerik

Yineleme hatası, siteniz başka bir URL ile aynı veya yakından ilişkili URL'ye sahip olduğu için işaretlendiğinde ortaya çıkar.Bunun için sitenize içerik eklerken tekrar eden başlık ve kelimelerden uzak durmanız gerekir.

Web sitenizin rama motoru sıralamasında daha güçlü bir konumda olmasını istiyorsanız bizimle https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans