Web Sitemi Nasıl İyileştiririm?

Web Sitemi Nasıl İyileştiririm?

Web siteniz istediğiniz sonuçları vermediğinde, ziyaretçi ve  dönüşüm arasında büyük olasılıkla bir sorun var demektir. Bu sorunu çözerseniz daha fazla etkileşim ve daha yüksek bir dönüşüm oranı elde edebilirsiniz.

Web sitenizi nasıl geliştireceğiniz hakkında yazılan içeriklerin çoğu, sitenizi iyileştirmek için bir dizi genel ipucu sunar. Bu da sizde sadece birkaç değişiklik yapıp dönüşüm oranınızı artırabileceğiniz fikrini uyandırır. Ancak gerçek bir ilerleme kaydetmek için bir adım geri atmanız ve önce sitenizde gerçekte neyin yanlış olduğunu teşhis etmeniz gerekir. Google Analytics gibi diğer analiz araçlarıyla birlikte yapılan tespitler bu teşhiste size yardımcı olacaktır.

Web sitenizi iyileştirmenize ve daha fazla dönüşüm elde etmenize yardımcı olmak içi ne yapmanız gerektiğini aşağıda paylaştık.

İdeal Dönüşüm Yolunuzun Haritasını Çıkarın

Web sitenizdeki, düşük dönüşüm oranı gösteren sayfaların araştırmasını yapmalısınız. Çünkü potansiyel müşteriler tek bir açılış sayfasına bakarak sıfırdan 100'e çıkmaz. Sizin yapacağınız bu inceleme ziyaretçilerin nerede ayrıldığını belirleyeceğiniz anlamını taşır.

Kullanıcıların Hangi Yolu Kullanıyorlar

Kullanıcıların sitenizde nasıl hareket etmesini istediğinizi öğrendikten sonra, gerçekte nasıl hareket ettiklerini görmek için Google Analytics raporunu kullanabilirsiniz. Bu raporda kullanıcıların web sitenizde izledikleri genel yolu görebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcıların siteden ayrıldığı veya onlar için belirlediğiniz yoldan uzaklaştığı ayrılma sayfalarını tespit edebilirsiniz.

Örneğin, belirli bir açılış sayfasının çok fazla düşüşe neden olduğunu fark edebilirsiniz. Bu durumda o sayfanın SEO konusunda iyi optimize edilmemiş olduğu ya da o sayfaya yönlendiren reklam metninin doğru kullanıcıları çekmediği anlamına da gelecektir.

Sorunun Kalbine İnmelisiniz

Sorunun kalbine indiğiniz de tipik kullanıcı akışının ideal yolunuzdan farklı olduğu yeri tespit edebilirsiniz. Web sitenizdeki sorunun kalbine inmediğinizde standart elde etmiş olduğunuz başarıyı devam ettirebilirsiniz.

İçeriklerinizin Düzeni

İçerikleriniz hazırlanırken arama motorunun istediği şekilde olması gerekir. Sıradan basit içerikler ve basit seçilmiş olan başlıklar hiçbir kullanıcının ilgisini çekmeyecektir. Bu nedenle onları sitenize çektiğinizde başlıklarınızı mutlaka doğru seçmeniz gerekir. Başlıklar kullanıcıyı sitenizde tutmak ve içeriklerin merak edilmesi anlamına gelecektir.

Web sitenizin SEO uyumu ve içeriklerinizin kaliteli hale getirilmesi için https://www.timsahajans.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans