Ücretsiz En Çok Kullanılan Grafik Tasarım Programları

Ücretsiz En Çok Kullanılan Grafik Tasarım Programları

Günümüz teknoloji dünyasında bir markanın kimliğini, değerini, görünürlüğünü arttıracak en önemli noktalardan biri de grafik tasarım olmaktadır. Çünkü, grafik tasarım kitlelerin dikkatini çekebilmek adına çok değerli bir şey olmaktadır.


Günümüzde artık markalar sosyal medya ile kendini tanıtmaya çalışmaktadır ve sosyal medyada görünür olabilmek için de dikkat çekici olmak gerekmektedir. Bunun en iyi örneği, mesela bir marka olduğunuzu düşünelim ama sosyal medyaya yeni yeni girmeye başladığınızı varsayalım. Bu durumda siz sizden önce giren rakip markalarınızın gerisinde başlamış olacaksınız ve istediğiniz başarıya ulaşmak normal yöntemlerle pekte hızlı olmayacaktır.


Ancak, eğer grafik tasarımınıza önem verirseniz. Daha dikkat çekici görseller, videolar ile sosyal medyaya girerseniz özellikle görsel tabanlı sosyal medyalarda daha hızlı bir ivme yakaladığınızı fark edeceksiniz. Fakat bunun mümkün olması için grafik tasarıma önem verilmesi gerekmektedir.


Eğer çok yeni bir işletmeyseniz bu durumda ilk etap için ücretsiz grafik tasarım programlarını tercih edebilirsiniz. Her ne kadar ücretsiz grafik tasarım programları tam profesyonel olmasa da ilk etapta sizi yükselişe çıkaracaktır. O nedenle de ücretsiz birkaç grafik tasarım programı, uygulaması önerisi derledik.


Easel.ly

Easel.ly uygulaması ücretsiz olmasının yanı sıra oldukça etkili bir program olmaktadır. Özellikle online olarak da kullanılabiliyor olması internetin olduğu her yerde kolaylıkla kullanım olanağı sunmaktadır ve bu durum da bir özgürlük alanı yaratmaktadır.


Easel.ly ile yapılabilecek olan infografikler artık günümüz dijital pazarlamasının en yaygın kullanılan araçlarından biri olması bakımından da oldukça efektif olmaktadır. Özellikle grafik tasarıma yeni merak sarmış biriyseniz kesinlikle yönelmeyi düşünebileceğiniz bir alan olduğunu söylemeden geçmek doğru olmayacaktır. Easel.ly online ve akıcı kullanımıyla işinizi çabucak ve kolayca halletmenizi sağlayacaktır.


Canva

Canva uygulaması ücretsiz olmasının yanı sıra çok sık tercih edilen bir grafik tasarım programı da olmaktadır. Özellikle online olarak kullanılabilmesi birçok açıdan büyük avantaj sağlamakta ve popüler olması konusunda oldukça iyi etkilere sebep olmaktadır.


Canva online grafik tasarım ve fotoğraf düzenleme programı olarak açıklanabilmektedir. Sosyal medya görsellerinden yüksek çözünürlüklü poster tasarımlarına kadar çok geniş bir yelpazeye sahip taslakları, kolay kullanımı ile Canva bu alanda dünyanın en iyi ücretsiz online grafik tasarım programı bile denilebilmektedir.


İçerisinde oldukça profesyonel görseller oluşturabileceğiniz araçların yanı sıra çok düşük ücretlerle sahip olabileceğiniz araçlar ve taslakların bulunduğu Canva’nın en güzel özelliği görsellere yüksek çözünürlükte ve formatta kolayca ulaşılabiliyor olmasıdır. Aynı zamanda sitenin Türkçe desteği olması da çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.


https://www.timsahajans.com.tr/


0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans