Twitter Reklamları Nasıl Verilir?

Twitter Reklamları Nasıl Verilir?

Son yılların en önemli sosyal medyalarından biri olan Twitter, her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile birlikte pek çok markanın kendini ifade edebileceği, hedef kitlesine ulaşabileceği bir konumlandırmaya ulaşmıştır. Bu özelliği sayesinde de dijital pazarlama etkinlikleri, kampanyaları için ideal bir platform haline gelmiştir. Üstelik her gün artan ve ses getiren bir sosyal medya uygulaması olması bakımından da pek çok markaya ilham kaynağı olmuştur. Bu nedenle sizler için büyük bir yükselişte olan Twitter üzerinden reklam vermek için gerekli olan adımları kısaca özetledik.

Twitter Reklam Hesabını Oluşturun

Twitter’da reklam vermek için yapılması gereken ilk şey bir reklam hesabının oluşturulmasıdır. Çünkü, Twitter’da reklam verebilmek için bir reklam hesabına sahip olmanız ve tüm reklam, kampanya süreçlerinizi bu hesap üzerinden ayarlamanız, kurgulamanız gerekmektedir. Aksi takdirde reklam hesabınız olmadan Twitter’da reklam veremeyeceğiniz için bu platform üzerinde varlık göstermenizde zorlaşacaktır.

Hedefinizi Seçin

Twitter’da reklam vermek için ikinci olarak yapılması gereken şey bu reklamı neden verdiğinizi, ne hedeflediğinizi belirlemenizdir. Çünkü, bir hedef dahilinde yapılmayan reklamlar herhangi bir amaca hizmet etmeyeceği için size dönüşleri de yetersiz olacaktır. Bu nedenle de Twitter üzerinden reklam vermeden önce ikinci aşamada reklamınızın neyi hedeflediğine karar vermeniz gerekecektir. Kitlenizi Hedefleyin

Reklamı ne amaçla yaptığınıza karar verdikten sonra hedeflediğiniz kitle ya da kitlelerin kimler olacağına karar vermeniz gerekir. Bu karar verme süreci boyunca birden fazla hedefiniz ve kitleniz meydana gelirse de reklam gruplarınızı bu bağlamda ayarlamanız ve konumlandırmanız gerekir.

Reklam Grubunu ve Teklif Vermeyi Seçin

Twitter’da reklam verirken eğer birden fazla hedef belirlediyseniz. Bu hedeflerin her birine karşılık gelecek bir reklam grupları açmanız sizin için daha verimli olacaktır. Bunu yapmak ise oldukça kolaydır. Öncelikle bir kampanya açmanız ardından bu kampanya içerisine hedefleriniz doğrultusunda reklam grupları kurmanız ve teklif belirlemeniz yeterli olacaktır.

Reklam Yerleşimini Seçin

Reklam gruplarınızı da oluşturduktan sonra bu grupların nasıl bir yerleşimi, konumlandırması olacağına karar vermeniz gerekecektir. Böylelikle reklamlarınız istediğiniz konumlamalarda ve şekillerde potansiyel müşterilerine gözükecektir.

Kampanyayı Başlatın

Reklam verme aşamalarının her birini tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken kampanyayı başlatmaktır. Böylelikle reklamınız yayınlanacaktır.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans