Ticimax SEO Nedir? Ticimax SEO Nasıl Yapılır?

Ticimax SEO Nedir? Ticimax SEO Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonu (SEO) alanında yapılan tüm çalışmalar, rakiplerin önüne geçerek arama motorlarında üst sıralarda yer edinmeye olanak sağlar. Ticimax altyapılı web siteleri üzerinden gerçekleştirilen arama motoru optimizasyonu çalışmaları ise Ticimax SEO olarak adlandırılır. Ticimax SEO çalışmaları ile siz de Ticimax altyapısı ile kurduğunuz web siteniz için daha fazla ziyaretçi veya daha fazla ürün/hizmet satışı yapabilirsiniz.

Ticimax Nedir?

Ticimax, web sitesi üzerinden ürün veya hizmet satışı yapmak isteyen işletmeler için hazır e-ticaret çözümleri sunan yazılım şirketleri arasında yer alır. Ticimax ile kendi web sitenizi kurabileceğiniz gibi işletmenizin pazaryeri entegrasyonlarını yaparak ürünlerinizi daha fazla potansiyel müşteriye ulaştırabilirsiniz. Ancak hedef kitlenize ulaşmak için doğru kurulumun yanı sıra Ticimax SEO ayarlarının doğru yapılması da önemlidir.

Ticimax SEO Nedir?

Ticimax SEO, Ticimax altyapılı web sitelerinde kullanılabilecek bazı SEO işlemlerini kapsayan terimdir. Ticimax SEO çalışmaları ile web siteniz Google, Yandex gibi arama motorlarının arama sonuçları sayfasında üst sıralarda yer alabilir. Bu durum, marka bilinirliğinize katkı sağlayabileceği gibi ürün veya hizmetlerinizin satışlarını da arttıracaktır.

Arama motoru optimizasyonu, temelde tüm web site altyapıları için aynıdır. Fakat kullanıcılarına hazır e-ticaret sistemleri sunan Ticimax gibi yazılımlarda SEO çalışmaları, daha pratik biçimde gerçekleştirilebilir.

Ticimax SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

Ticimax tabanlı web sitelerinde SEO yaparken dikkat edilmesi gereken belli unsurlar bulunur. Bu unsurlara dikkat ettiğiniz takdirde arama motorlarından hedef kitlenize ulaşım sağlayarak web sitenizin ziyaretçi sayısını da arttırabilirsiniz.

·      Ticimax Meta Etiketlerinin Düzenleyin

Ticimax altyapılı web sitelerinde Google SEO konusunda oldukça önemli olan meta etiketlerini, pratik bir biçimde düzenleyebilirsiniz. Meta title ve description etiketleri ile arama motorlarının sonuç sayfalarında ürün veya kategorilerinizin nasıl görüneceğini belirleyebilirsiniz.

Title ve description etiketlerini girerken güncel karakter sınırlamalarını aşmamaya dikkat etmeniz yararlı olacaktır.  Çünkü bu sınırlar aşıldığında title ve description etiketi tam olarak gözükemeyecek ve bu nedenle de kullanıcılara istediğiniz mesajı veremeyeceksiniz. Web sitenizin meta etiketlerini yazarken keyword odaklı olmaya, rakiplerinizden farklı olarak sunduğunuz ayrıcalıkları belirtmeye ve marka isminizi kullanmaya özen göstermelisiniz. Çünkü bu unsurlar hem ziyaretçilerinizin hem de marka bilinirliğinizin artmasına olanak sağlar.

Ticimax altyapılı web sitenizdeki yönetim panelinden Meta description ve title etiketlerinizi düzenleyebilirsiniz.

·      Ticimax Tabanlı Web Sitenizi Google Search Console’a Ekleyin

Google Search Console, Google’ın web sitenizin organik görünürlüğünü takip etmenize ve analizler yapmanıza olanak sağlayan kullanışlı bir araçtır. Web sitenizi bu araçla doğruladığınızda sitenizin SEO performansı hakkında bilgi edinebilir ve SEO çalışmalarınıza yön verebilirsiniz.

Ticimax web sitenizi Google Search Console’da doğrulamak için öncelikle Google Search Console sayfasına gitmeli ve doğrulama yapmak istediğiniz Gmail hesabı ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Mülk Ekle butonuna tıklayarak URL ön eki kısmına web sitenizin adresini yapıştırabilirsiniz.

Daha sonra Google Search Console size izleme kodunu verecektir. Ardından bu doğrulama kodunu kopyalayıp Ticimax yönetim panelinizden Ayarlar – Genel Ayarlar – Arama Motoru Bilgileri alanına kodu ekledikten sonra Search Console üzerinden doğrulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

·      Ticimax Web Sitenizde 301 Sayfa Yönlendirmesi Yapın

Önemli Ticimax SEO ayarları arasında yer alan sayfa yönlendirmelerini yönetim paneliniz üzerinden pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitenizdeki bir ürün veya kategoriniz çeşitli sebeplerden dolayı kapandıysa sayfayı silmek veya olduğu gibi bırakmak yerine bu sayfayı en alakalı kategori veya ürün sayfasına yönlendirmeniz yararlı olacaktır.

Ticimax panelinde SEO menüsünün altında yer alan 301 yönlendirmeleri butonuna tıklayarak yönlendirmek istediğiniz sayfanın URL’ini ve sayfanın yönleneceği adresi doğru bir şekilde girdikten sonra işleminizi tamamlayabilirsiniz.

·      Ticimax Sitemap Ayarlarınızı Yapın

Yönetim panelindeki sitemap butonuna tıklayarak sitemap dosyalarınızda yer alan kayıt sayısını, anasayfa, ürün, kategori, marka ve içerik sayfalarının diğer sayfalara göre önceliğini, sayfanın hangi sıklıkla değiştiğini ve en son değiştiği tarihi inceleyerek belirleyebilirsiniz.

·         Ticimax SEO Güncellemeleri ile Web Sitenizin Görünürlüğünü Arttırın

Ticimax SEO güncellemelerini toplu olarak gerçekleştirmenize olanak sağlar. Web sitenizde bulunan birçok ürün sayfasının SEO bilgilerini toplu bir biçimde güncelleyebilirsiniz. Marka sayfalarının title ve description etiketlerini toplu bir biçimde güncellemek için yönetim panelindeki SEO menüsünün altında yer alan Toplu Marka SEO Güncellemesi alanında güncelleme yapmak istediğiniz kategorileri filtreleyebilirsiniz. 

SEO danışmanlığı hakkında bilgi almak için https://www.timsahajans.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans