Telegram Kullanımının E-Ticarete Faydaları

Telegram Kullanımının E-Ticarete Faydaları

E-ticaret pek çok farklı platform üzerinden rahatlıkla yapılabiliyor. E-ticaret siteleri pazarlama ve reklam çalışmaları için sosyal medya mecralarını kullanıyor. E-ticaret sitelerinin pazarlama ve reklam çalışmaları için kullandığı uygulamalardan biri Telegram’dır. E-ticaret siteleri Telegram’ı aktif bir biçimde kullanarak çalışmalarını bu platform üzerinden de yürütüyor.

WhatsApp’ın güncelleme koşullarına büyük tepki gelmiş, kullanıcılar farklı sosyal medya platformlarına yönelmişti. Özellikle Telegram’ın WhatsApp’a alternatif olarak tercih edilmeye başlanmasıyla birlikte bu uygulama üzerinden reklam ve pazarlama çalışmaları da çeşitlenerek artış göstermiştir. E-ticaret siteleri, pazarlama ve tanıtım kampanyaları için Telegram’dan aktif bir şekilde yararlanıyor.

Telegram, Rus Programcı Pavel Durov tarafından oluşturulan, anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma uygulaması olan Telegram büyümesini her geçen gün sürdürerek, daha fazla insana ulaşıyor. Hem mobil platformlarda hem de web sürümde kullanılan mesajlaşma uygulaması, WhatsApp’ın en büyük rakibi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Telegram Kullanımının E-Ticarete Önemli Katkıları

Güvenli Alışveriş Sağlar

Telegram özellikle son dönemde popülaritesi artan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Çoklu platform desteği sağlayan Telegram, ticari faaliyet gösteren firmalar açısından pek çok avantaja sahiptir. Mesajlaşma uygulamalarıyla benzer özellikler taşıyan Telegram, bazı özellikleriyle rakiplerinden ayrılıyor.

E-ticaret firmalarının büyük bölümü mobil uygulamalar üzerinden ürün satışı yapmaktadır. Günümüzde pek çok e-ticaret firması sipariş alma, sipariş yönetimi gibi işlemlerinin önemli bir kısmını WhatsApp ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamaları üzerinden gerçekleştirmektedir. E-ticaret firmalarından sipariş vermek isteyen ziyaretçiler genel olarak marka ile iletişim sağlamak, havale ve EFT için banka bilgisi istemek, adres paylaşımı gibi detaylar nedeniyle e-ticaret firmaları ile mesajlaşma uygulamaları üzerinden iletişime geçmektedir.

Telegram kullanan e-ticaret şirketleri, Telegram’ın yüksek güvenlik önlemleri ve gelişmiş şifreleme sistemi ile müşterilerinin kendilerini güvende hissetmesine yardımcı olur. Telegram’ın yüksek güvenlik önlemleri ve uçtan uça şifreleme sistemi müşterilerinin güvenli bir ortamda bilgi paylaşmasına yardımcı olur.

Böylece firmalar müşteri bilgilerini koruyabilir ve bilgilerin çalınmasının önüne geçebilir. Telegram uygulamasında ayrıca otomatik olarak görev tanımlayarak sohbete entegre edebileceğiniz özel botlardan faydalanabilirsiniz. Böylece müşterilere sunulacak otomatik cevaplarla müşterilerinizle rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesinin Kampanyalarını Duyurmanızı Sağlar

E-ticaret firmaları Telegramı etkin olarak kullanabilmektedir. Telegram üzerinde kanal açarak firmanın ürün ve kampanyaları hakkında tanıtım yapabilirler. İşletmeler, Telegram kanalıyla bu kanala abone. Böylece olan takipçilerine ürün ve hizmetleri hakkında bilgi sağlayabilmektedir kampanyalarını tanıtarak daha fazla satış yapabileceklerdir.

E-ticaret firmaları ayrıca grup kurarak grupta yer alan kişilere ürün, hizmet veya kampanya tanıtımı yapabilmektedir. Telegram grupları ile işletmeler e-ticaret sitelerinin ziyaretçi sayısını ve satış oranlarını hızlı bir biçimde artırabilmektedir.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans