Teknik SEO Nedir ve Neden Önemlidir?

Teknik SEO Nedir ve Neden Önemlidir?

Teknik SEO, sitenizin sorunsuz bir şekilde taranabilmesi ve dizine eklenebilmesi için yapılan bir süreçtir. Teknik SEO’nun temel amacı, sitenizin mevcut SEO'sunu değerlendirmek ve sorunsuz bir deneyim için hangi yönleri iyileştirmeniz gerektiğini anlayabilmenizi sağlamaktır.

Yıllar içinde, kullanıcı talepleri büyük ölçüde değişti ve arama motorları daha sofistike hale geldi. Bugün dünyada yaklaşık 3,5 milyar akıllı telefon kullanıcısı var ve bu büyük bir artış demek.

Google ise internet sitelerini sıralamaya alırken site hızına ve mobil deneyime daha fazla önem veren bir algoritma geliştirmiştir. Bugün zayıf bir yapıya, yavaş sayfa yükleme süresine ve riskli bağlantılara sahip olan internet siteleri Google tarafından cezalandırılmakla karşı karşıya kalbilir. Yani siteye uygun müdahale olmadan arama sıralamalarında ve organik trafikte yükseliş söz konusu değildir.

Algoritma değişikliklerinin özünde tek hedef vardır o da mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak. Bunu başarmak için, teknik SEO'nun ne olduğunu, neyi gerektirdiğini ve sitenizin arama motorunun isteklerine uymasını sağlaması gerektiğini bilmeniz.

SEO, site hızı, hızlandırılmış mobil sayfalar, (robots.txt), XML site haritası ve içerik kalitesi gibi birkaç önemli noktaya odaklanmıştır. Bu faktörler sitenizin performansı için çok önemlidir. Google'a göre, 10 saniyelik bir sayfa yükleme hızı, hemen çıkma oranını % 123 artırabilir.  Bunun için SEO yaparken mutlaka bu hususları iyice incelemeniz gerekir. Eğer sizin teknik SEO konusunda hiçbir fikriniz yoksa o zaman sitenizi mutlaka profesyonellere teslim etmeniz gerekiyor.

Yerel İşletmeler için Teknik SEO

Bu rekabetçi dijital ortamda, web sitenizin karlılığını artırmak için sayfa içi SEO taktiklerini ve algoritma güncellemelerini takip etmeniz gerekir. Teknik SEO'nun ne olduğunu ve ne talep ettiğini anlamak, web sitenizin hem online kullanıcılar hem de arama motoru botları için yapılandırıldığından emin olmanızı sağlayacaktır.

İşinizi yönetirken aynı zamanda web sitenizle ilgilenecek kadar vaktinizin olmadığını mı düşünüyorsunuz o zaman yapmanız gereken tek şey https://www.timsahajans.com.tr adresinden bizimle iletişime geçmek olmalıdır. Sitenizi arama motorlarına en iyi şekilde hazırlayan güçlü bir ekiple tanışacağınızdan emin olabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans