Sosyal Medyayı Kullanmak İçin 9 Neden

Sosyal Medyayı Kullanmak İçin 9 Neden

Sadece Facebook’ta bile 1,5 milyardan fazla insan varken, her gün milyonlarca mesajın atılıp yanıt verilmesi, işini büyütmek isteyenler tarafından asla göz ardı edilmemelidir. Bu makalemizde sadece 9 neden belirttik ancak bunların çok daha üzerinde olduğunun da altını çizelim.

1.Binlerce Kişiye Aynı Anda Ulaşırsınız

Doğru içerikle işletmenizi tek seferde milyonlarca olmasa bile binlerce kişiye kolayca ulaştırabilirsiniz.

2.Markanıza itibar Kazandırırsınız

İtibarınızı güçlendirir, karşılığında işletmenizi müşterilerin zihninde ön planda tutabilirsiniz.

3.Açık Diyaloglar

Yalnızca siz müşterilerinizle doğrudan iletişime geçmez, aynı zamanda müşterileriniz de sizinle doğrudan iletişime geçebilir. İşiniz ve markanızla ilgili deneyimleri paylaşmak uzmanlaştığınız alanlar ve geliştirebileceğiniz alanlar hakkında değerli, gerçek zamanlı geri bildirimler alabilirsiniz.

4.Doğru Kitleye Erişim

Sosyal medya platformlarında, her türlü faktöre bağlı olarak belirli grupları veya kitleleri hedefleyebilirsiniz. Konum, ilgi alanları, cinsiyet ve doğrudan ideal müşterinizle konuşmanıza yardımcı olacak diğer her şey.

5.Artan Sıralama

Web sitenizde bir blog veya video gibi bir şey yayınlarsanız bunu sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Web sitenizin Google sıralaması, özellikle içerik popülerse artacaktır!

6.İndirimler ve Kampanyalar Sunabilirsiniz

İşletmenize sadık kaldıkları için müşterilerinizi ödüllendirmek ve tanımak için mükemmel bir yerdir. Yarışmalar yürütmek, özel içerik sağlamak ve başka hiçbir yerde bulamayacakları indirimler sunarak onları markanıza bağımlı hale getirebilirsiniz.

7.İçerik Pazarlaması

Üzerinizde satış baskısı olmadan içeriklerinizle ürünlerinizi tanıtabilir, satışlarınızı daha fazla artırabilirsiniz.

8.Web sitesi trafiğini artırın

Sosyal medyayı kullanmak sitenize gelen trafiği artırabilir. Kullanıcı odaklı içerikler hazırladığınızda Google sıralamasında üst sıralara çıkarak web sitenize gelen ziyaretçi sayısını daha da yükseltebilirsiniz.

9.Güven ve sadakat

Yukarıdaki yazdıklarımızın hepsinin markanıza katkısı vardır. Ancak bunların tamamının markanız için ortak noktası güven ve sadakati oluşturmaya yardımcı olmaktır.

Hedef kitlenizin ilgisini çekmek ve insanların ürününüze veya hizmetinize yatırım yapmasını sağlamanın en kolay yolu sosyal medyayı etkin olarak kullanmaktır. İnsanlar işletmeniz hakkında ne kadar çok fazla konuşursa bu size o kadar çok reklam sağlayacaktır.

Web siteniz için en iyi sosyal medya yönetimi hizmetini almak istediğinizde https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans