Sosyal Medyada Neden Takipçi Satın Almamalısınız?

Sosyal Medyada Neden Takipçi Satın Almamalısınız?

Sosyal medyada fazla takipçi sayısına sahip olmak prestij gibi görünüyor olsa da aslında binlerce takipçinizin olması, herkesin hesabınıza bakıp hayranlık uyandıracağı anlamına gelmez. Özellikle sizi bu vaatle kandırarak takipçi satmaya çalışan kişilerin durumdan vazife çıkardıklarının altını çizerek başlayabiliriz.

İlk etapta 50–100–200 – 500 TL gibi basit ücretler ödeyerek binlerce takipçiye ulaşma fikri kulağa hoş gelse de, sosyal medya da var olma amacınız pazarlama kanalı olmaksa o zaman bu yöntem sandığınız kadar etkili olmayacak, hatta sizin düzenlemiş olduğunuz kampanyalarınızı da negatif yönde etkileyecektir.

Gerçek Olmayan Hesaplar

Bu tür sistemler genelde gerçek olmayan yani bot hesaplarla çalışır. Gerçekte varmış gibi görünen hesaplar bir bilgisayar programıyla birlikte oluşturulmuştur ve takipçi satan sitelerde bu programları kullanarak bir hesaba anında binlerce takipçi gönderebilir.

Gerçek olmayan bu insanlar sizin paylaşımlarınızı beğeniyor olsa da aslında gerçek kişiler tarafından görünmez, bu nedenle sizin canla başla yapmış olduğunuz paylaşımlarınız çok az kişiye gösterilir. Bu da geri dönüşümlerinizin düşük olmasına imkan sağlar.

Yanlış Hedef Kitleye Erişim Sağlarsınız

Bazı takipçi siteleri takipçilerin gerçek olduğunu iddia ediyor olabilir. Yani varsayalım bu iddia gerçek, ancak bunun size yine de bir yararı olmayacaktır.  Nedeni ise gerçek takipçi almış olsanız bile kitlenizi belirleyemeyeceğiniz için sizin kitlenizin dışında olacak ve bu da etkileşiminizin düşük olmasına ve bir süre sonra insanların sizi takip etmeyi bırakacakları anlamına gelecektir.

Düşük Reklam Performansına Sahip Olursunuz

Sosyal medya hesabınızdan vermiş olduğunuz reklamlar, eğer özel bir hedef ve kitle değilse takipçilerinizi temel alarak gösterir. Yani sizin bot hesaplar almış olmanız demek, reklamlarınızın da bot hesaplar tarafından görüntülenmesi anlamına gelir.

Yanıltıcı İstatistikler

Sosyal medya paylaşımlarınızı analiz ederken karşınıza çıkacak olan istatistikler hiçbir zaman doğruyu yansıtmayacak ve reklam çalışmalarınızın analizlerini yaparken zorlanacaksınız.

Başarının Önemi Sürdürülebilirlik

Sosyal medyada başarı sağlayabilmenin yolu devamlılıktır. Bu nedenle erişim sağlayacağınız 1000 kişilik bir kitle sahte 10 bin kişilik kitleden çok daha faydalı olur.

Sosyal medyada daha başarılı olmak için https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans