Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüz teknoloji dünyasında sosyal medya uygulamaların önemi her geçen gün artmaktadır ve bu nedenle de hem markalar hem de kişiler için sosyal medya kullanımı dikkat edilmesi gereken bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun içinde hangi sosyal medya uygulamasında nasıl bir içerik üretimi yapılması gerektiğinin iyi tespit edilmesi markanın ve kişinin dijital varlığının, tanınırlığının artması bakımından çok değerli olmaktadır. Bu sebeple de sosyal medya uygulamalarının nasıl bir strateji ile kullanılması gerektiğinin bilinmesi büyük önem arz etmektedir. Çünkü, her sosyal medya uygulaması ayrı bir ara yüze sahiptir ve farklı kitlelere hitap etmektedir.

Bu yüzden de bir kurum ya da kişiyseniz sosyal medyayı kullanırken her uygulama için farklı bir strateji belirlemeniz daha doğru bir adım olacaktır.

Instagram Nasıl Kullanılmalıdır?

Instagram bilindiği üzere görsel ve video tabanlı bir uygulama olmaktadır ve genellikle Instagram kullanıcıları daha görsel odaklı, daha eğlence merkezli bir yapıya sahiplerdir. Bu nedenle de instagram kullanılırken marka veya kişi fark etmeksizin daha eğlenceli daha renkli içeriklerin hazırlanması markanın bilinirliğini daha çok arttıracak ve etkileşimi yükseltecektir.
Twitter Nasıl Kullanılmalıdır?

Twitter’da belirli bir kelime sınırı olduğu için Twitter kullanılırken uzun cümlelerden kaçınılması gerekmektedir. Çünkü, Twitter kullanıcıları kısa, öz bilgiler almaya alışkındır ve bir şeyi takip ederken eğlenceli içeriklerin yanı sıra öz bilgilerde edinmek istemektedir. Bu nedenle de Twitter’da eğlenceli ve kısa içeriklerin paylaşılması daha doğru bir sosyal medya stratejisi olacaktır.
Facebook Nasıl Kullanılmalıdır?

Eskiye kıyasla Facebook’un kullanıcıların yaş ortalaması daha yüksek olmaktadır. Bu nedenle daha ciddi, daha açıklayıcı içerikler tercih edilmelidir. Bir video veya bir fotoğraf desteği ile açıklayıcı bir metinin uyumu Facebook kullanıcıları için daha dikkat çekici olacaktır ve markanızın bilinirliği konusunda daha yardımcı bir strateji olacaktır.
Linkedin Nasıl Kullanılmalıdır?

Linkedin kullanıcı profili bakımından diğer sosyal medya mecralarına göre biraz daha ciddi bir kitleye sahip olmaktadır. Bu nedenle de daha ağırlıklı olarak iş dünyasına dair paylaşımların yapılması, çalışanlarınız ile aranızdaki samimi ilişkilerin ya da şirket olarak çalışanlarınızla birlikte yaptığınız etkinliklerin paylaşılması sizi daha popüler hale getirecektir ve zaten iş arayan onlarca genç varken sizin çalışana saygı ve iş ahlakınızla ilgili paylaşımlar yapmanız daha doğru bir strateji olacaktır.

https://www.timsahajans.com.tr/[/vc_column_text][/vc_column]

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans