Sosyal Medya Video İçerikleri Nasıl Olmalı?

Sosyal Medya Video İçerikleri Nasıl Olmalı?

Günümüzde sosyal medyanın gücü azımsanamayacak kadar büyüktür. Bu sebeple sosyal medya yönetimi ve sosyal medya içeriklerine dikkat edilmesi önemlidir. Çünkü, herhangi bir markanın ya da firmanın hedef kitlesi tarafından fark edilebilmesi için sosyal medya çok değerli bir alandır.

Bu nedenle de sosyal medyada aktif olunması, hedef kitlenin dikkatini çekecek içeriklerin üretilmesi gerekir. Sosyal medyada hedef kitlenizin dikkatini çekmenin en kolay yollarından biri de video içerikler üretmenizdir. Çünkü, videolar sayesinde hem sesli hem görüntülü hem de hareketli içerikler üretmeniz mümkündür.

Bu durumda hedef kitlenizdeki kişiler tarafından fark edilme ihtimalinizi arttırıcı bir etkiye sahiptir. Bunun için sizlere bu yazımızda hedef kitleniz tarafından fark edilmenize yardımcı olacak video içeriklerin nasıl olması gerektiği ile ilgili birkaç bilgi derledik.

Konu ve Kurgu Seçimine Dikkat Edin

Sosyal medyada video içerik üretirken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de konu ve kurgunun doğru hazırlanmasıdır. Çünkü, sosyal medyadaki her videonun bir konusunun olması ve bu konunun da doğru bir kurgulama ile hedef kitleye ulaştırılması çok önemlidir. Aksi takdirde uyumsuz konu ve kurgular ile hedef kitlenizi kendinize çekmeniz pek mümkün olmayacaktır.

Kapak Fotoğrafına Özen Gösterin

Sosyal medyadaki her bir videonun ilgi çekici bir kapağa ihtiyacı vardır. Çünkü, potansiyel müşterileriniz videonuza denk geldiğinde göreceği ilk şey kapak fotoğrafı olacaktır ve kötü bir kapak fotoğrafı kişinin videoyu izlememesine neden olabilir. Bu nedenle de kişilerin dikkatlerini çekecek ama aynı zamanda da konu ile ilgili olacak video kapakların hazırlanması gerekir.

Sessizliği Düşünün

Günümüzdeki pek çok sosyal medya uygulaması videolar kişilerin akışına düştüğü takdirde sessiz oynama özelliği ile gösterilecektir. Bu nedenle de eğer videonuzu sadece ses üzerine kurguladıysanız burada iki ana hatayı yapmış olursunuz. Bu hatalardan ilgi doğru bir kurgulama yapmamış olmanızdır. Diğeri ise sosyal medya platformlarının videoları ilk olarak sessiz bir şekilde oynattığı gerçeğini düşünmediğinizdir.

Yapmış olduğunuz bu iki hata neticesinde ise videolarınızın ilgi çekiciliğinin kaybolacağı ve istediğiniz dönüşümü alamayacağınız ise üzücü bir gerçekliktir.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans