Sosyal Medya ve SEO İlişkisi

Sosyal Medya ve SEO İlişkisi

[vc_row height="auto" width="full"][vc_column][vc_column_text]Sosyal medya ve SEO çok farklı uygulamalar olsa da aslında her ikisi de stratejik olarak birbirlerini tamamlayan şeylerdir. Sosyal medya yeni içeriklerle insanların markayı keşfetmesine imkan tanırken, SEO işletmeler hakkında soru ve ifade arayanları sitenize çekebilmek için yapılır. Her ikisinden de yararlandığınızda sitenize farklı kaynaklar üzerinden trafik çekebilirsiniz.

İnsanlar merak ettiği bir soruya yanıt bulmak için Google'ı kullanıyor. Hatta henüz düşünmedikleri soruların yanıtlarını bile Google üzerinde keşfediyor.  Peki siz bir pazarlamacı olarak, çabalarınızı her iki platforma nasıl entegre edebilirsiniz?


  1. Sitenize Paylaşım Düğmeleri Ekleyin


Basit gibi görünebilir, fakat arama motorları, arama sıralamasını etkilemek için sosyal medya verilerini kullanmaya başlıyor. Ziyaretçileri sosyal medyada içerik paylaşmaya teşvik etmek önemlidir bunun içinde paylaşım düğmelerine sahip olmanız gerekiyor. Bu düğmeler sadece sosyal medyadan gelen trafiğin artmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda arama motorlarında sıralama pozisyonları için önemli bir rol oynar.

  1. Anahtar Kelimeleriniz


Web sitenizde kullandığınız anahtar kelimelerinizi sosyal medya içeriğine dahil ederek mesajlarınızın erişimini artırabilirsiniz. Ancak bunu yaparken paylaşımlarınızı anahtar kelimelerle de doldurmamanız gerekir.

  1. Sosyal Profilleriniz


Sosyal medya hesaplarınızda paylaşım yaparken kullanıcıları sitenize çekebilmek için bağlantıları kullanabilirsiniz. Örneğin güzel ve etkili bir görsel altına web sitenizin linkini verebilirsiniz. Bu size hem ziyaretçi kazandıracak hem de içeriğinizin arama motorlarında yukarı çıkmasına imkan sağlayacaktır. Sosyal medyada paylaştığınız içerikleriniz Google tarafından daha çabuk fark edilir.

  1. Video İçerikleriniz


Sosyal medya da video ve sunum içerikleri etkileşimi en yüksek olan içeriklerdir. Bu tür paylaşımlarınıza ekleyeceğiniz linkler sitenizin başarısını daha fazla artıracaktır.

  1. Optimize Profil


Sosyal medyadaki profilinizi sitenizin uzantısı gibi düşünebilirsiniz. Bunun için sayfa başlıklarınızı ve anahtar kelimelerinizi sitenizle optimize edin.

  1. Takipçi ve Katılım


İçeriğinizi sosyal medyada daha fazla kişinin paylaşmasını sağlamak için hesabınızın hayran veya takipçi sayısını artırmanız gerekir. Bunu kaliteli içerik oluşturma ve katılım yoluyla yaparak, yalnızca sosyal medya erişimi değil, aynı zamanda gelen bağlantılar da oluşturacaksınız.

Web sitenize daha fazla ziyaretçi kazanmak için https://www.timsahajans.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans