Sosyal Medya Neden Önemlidir?

Sosyal Medya Neden Önemlidir?

Günümüzün en önemli haberleşme sistemleri arasında yer alan sosyal medya bugün pek çok iletişim ve reklam araçlarından hem farklı hem de daha hızlı etkiye sahiptir. Bunun için bireysel ve kurumsal olarak sosyal medyayı kullanıyor olmak önemlidir. Sosyal medya hesaplarını herkes kullanabilir, herkes paylaşım yapabilir ve herkes takipçi kazanabilir. Ancak kurumsal olarak hizmet veriyorsanız sosyal medya hesaplarınızın mutlaka profesyoneller tarafından yönetiliyor olması gereklidir.  Geleneksel olan medya yayıncılıkla alakalıyken sosyal medya daha çok iki yönlü etkileşime sahiptir. Hızlıca toplulukların oluşmasını sağlarken iletişim imkanı da sağlar.

Sosyal medya kanallarının pek çoğunun birbirine bağlantılı özellikler sağlıyor olması ise diğer kaynaklara akıcı bir trafik sağlanmasına neden oluyor. Örneğin sosyal medya hesabınız varsa bu hesabınızdaki takipçilerinizi internet sitenize çekebilir ve bu sayede trafik akışı elde edebilirsiniz. Bu özelliğinden dolayı da sosyal medya günümüzde özellikle kurumsal anlamda güven inşa etmenin ve daha fazla inanlara ulaşarak onlarla bağlantılı kalabilmenin en kolay ve etkili yoludur.

Sosyal Medya İçeriği

Kurumsal firmanızın sosyal medya hesabında ürün veya hizmet sunuyorsanız o zaman herhangi bir içerikle yolunuza devam edemezsiniz. İçeriklerinizin belli bir kalıp ve estetik içeriyor olması gerekir. Bu şekilde içerikleriniz dolaşıma girer ve yazdıklarınız milyonlarca insana ulaşabilir. Her sosyal medya platformu ise ayı değildir. Bunun için her sosyal medya platformunun nasıl kullanılması gerektiği hususunu çok iyi bilmeniz ve analiz etmeniz gerekiyor.

Mesela, Facebook’tan firmanızın ürünlerini ya da hizmetlerinizi çok uzun bir şekilde anlatabilir ve tanıtabilirsiniz. Ancak Twitter üzerinden yapacağınız paylaşımlarda böyle bir lüksünüz yoktur. Bunun için sosyal medya yönetimi konusunda uzman bir ekiple çalışmanız gerekir.

Sosyal Medya İçerik Yönetimi Nedir?

İçerik yönetimi size maddi kazanç sağlarken bu alanda harcayacağınız zamanı da azaltmanızı sağlayacaktır. Yani siz işinize odaklanıp işinizi yaparken başkaları sizin yerinize profesyonel paylaşımlar ve içerikler hazırlayacaktır. Dijital çağda iyi yönetilmiş bir hesabın milyonlarca insana ulaşmaması için herhangi bir neden yoktur. Firmanızın ismi ve kalitesi herkes tarafından duyulabilir ve marka bilinirliğinizde aynı ölçüde artar.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans