Sosyal Medya Hesabı Açmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Sosyal Medya Hesabı Açmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bir sosyal medya hesabı açılmadan önce kullanılacak olan platformla ilgili bilgiler toplamak, bu alanı nasıl pazarlayabileceğiniz konusunda size fikir verecektir. Sosyal medya da içerik üretmek ve paylaşım yapmak, tüketicinin beklentisi doğrultusunda olmalıdır. Bunun için amaç sadece bir hesabı açmak değil, o hesabı nasıl yönetmeniz gerektiğini bilmekle değer kazanır.

Hedef Kitleniz

Hedeflediğiniz kitlenin hangi sosyal medya aracını kullandığını iyi bilmeniz gerekir. Çünkü her platformun kendisine göre birtakım dinamikleri vardır. Küçük ve iş gücü kısıtlı olan firmaların buna dikkat etmesi çok önemlidir. Hangi platformda ya da tüm platformlarda olmak istiyorsanız o zaman yapmanız gereken içerik üretimi, hesap yönetimi ve reklam bütçenizi önceden belirlemeniz gerektiğidir.

Yeterli Zamanı Ayırabilecek misiniz?

Sosyal medyada zaman önemli bir konudur. Genelde hesaplar açılır ancak bir süre sonra zaman bulunamadığından atıl duruma gelir. Eğer siz takipçi kitlenizi yakalamak, büyütmek ve onları canlı tutmak istiyorsanız, düzenli olarak içeriklerinizi hazırlamanız gerekir. İçerikleriniz belli bir kalıpta olduğunda akılda kalıcılığınız daha çok artacaktır.

Yeterli Reklam Bütçesi

Sosyal ağların en önemli avantajı reklam imkanı sağlıyor olmasıdır. Hedef kitlenizi yakalarken reklam sınırlamanızı bütçenize göre belirleyebilirsiniz. Ne kadar çok bütçeye sahip olursanız, reklamdan elde edeceğiniz başarı da o kadar yüksek olacaktır.

Diğer Sosyal Medya Hesapları

Birçok firmanın daha önceden kullandığı sosyal medya hesapları vardır, bu hesapların sayısını artırmak istediğinizde ilk olarak sormanız gereken soru şudur. Yeni açılacak olan hesap diğerinin boşluğunu dolduracak mı? Yani siz reklam için bütçe ayırmış olabilirsiniz, fakat bu reklamdan elde edilecek olan sonuç sizin harcayacağınız paraya değecek mi?

İçerik Takvimi

Sosyal ağların tamamında farklı içerik formatları vardır, siz her platforma farklı içerik takvimi hazırlamanız gerekir. Bu işin en zor bölüm olduğu için profesyonel bir destek almak her zaman mantıklı bir tercih olacaktır. Sosyal ağda etkileşimleri artırdığınızda daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Günlük Paylaşımlar

Sosyal platformlarda aktif olmak günlük paylaşım yapmayı gerektirir. Her gün düzenli sayıda yapılacak paylaşım sizi takipçilerinize unutturmayacaktır.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans