Sitenizde Neden Güçlü Bir Parola Olmalı?

Sitenizde Neden Güçlü Bir Parola Olmalı?

Parola seçmek, ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşmak, hesaplarınızda değişiklik yapmak veya web sitelerinizi korumak için gereksiz bir adım gibi görünse de, gerçekte, dijital ortamda güvenliği sağlayabilmek için kullanılan en ayrılmaz öğelerden biridir.

Parolaları unutmak kolaydır, özellikle birden fazla parola kullandığını platformlar ve siteler varsa.

WEB SİTENİZDE ŞİFRENİN ÖNEMİ

Bilgisayar Korsanları

Bilgisayar korsanları web sitelerinde dolaşmayı ve olmaması gereken şeyleri değiştirmeyi sever; önemli bilgileri silmek, kurumsal resimleri değiştirmek veya sizi kendi sitenizden çıkarmak. Bilgisayar korsanları yalnızca web sitenize değil, itibarınıza da çok fazla zarar verebilir ve web sitenize girmenin en kolay yollarından biri parolanızı tahmin etmektir. Güçlü bir parolaya sahip olmak, yani tahmin edilmesi kolay olmayan bir parola, bilgisayar korsanlarının sitenize erişimini ve işleri karıştırma riskini azaltır.

Virüsler

Yapacak daha iyi bir şeyi olmayan bilgisayar korsanları ve acımasız geliştiriciler tarafından oluşturulan virüsler, web sitelerine girmeyi ve eğlenmek için bir şeyleri bozmayı sever. Dahası, kötü küçük görevlerini tamamladıktan sonra, virüsler genellikle ilerler ve sizinkiyle ilişkili diğer web sitelerine bir şekilde saldırmayı başarırlar.

Her Zaman Erişilebilir Olma

Siteniz saldırıya uğrarsa veya virüs bulaşırsa temizlemeniz ve onarmanız gerekecek, bu da siz onu düzeltene kadar çalışmayacağı veya bozulacağı anlamına gelir. Bu kaçınılmaz olarak satışlarınız üzerinde olumsuz etkiye sahip olacaktır. Ziyaretçileriniz sitenize erişemezlerse, ihtiyaç duydukları şeyleri alamazlarsa büyük olasılıkla, düzgün çalışacak olan rakiplerinize gideceklerdir. Zayıf bir parola sitenize yapılan kötü niyetli bir saldırı sonrasında sizde gelir kaybına yol açabilir.

Parolalarla İlgili Gerçekler

Bilgilerinizi online ortamda güvende tutarken göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsur muhtemelen güçlü parolalar olsa da, korsanlar bazen güçlü parolaları da kırabilmekteler.

Bunu bilmek sizi şaşırtabilir, ama belirtelim 2013 yılına kadar tüm online parolaların % 90'ı bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız olarak kabul ediliyordu.

Timsah Ajans olarak size güçlü bir alt yapıya sahip olan, güçlü parolasıyla hazırlanmış web sitesi teslim eder ve sitenizin güvende olmasını sağlar.

Bize https://www.timsahajans.com.tr/ adresimizden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans