Siteniz Sıralamalarda Neden Görünmez?

Siteniz Sıralamalarda Neden Görünmez?

Siteniz Google arama sonuçlarında görünmemesinin nedenini bilmiyorsanız, buna katkıda bulunan bir dizi sıralama faktöründen bahsedebiliriz.

Google, arama yapan kullanıcılara en alakalı bilgileri sağlamak ister. Bunu yapabilmek için web sitesi içeriğini tarar. Bu işlem aramanın hedeflediği anahtar kelime sorgusuyla gerçekleşir. Yani siteniz içerik kopyalıyorsa veya sayfadaki içeriğiniz aranan konuyu tam olarak kapsamıyorsa, Google web sitenizi sıralamaya almaz.

Sitenizin Google'da sıralanmasını engelleyen SEO sorunluları ile ilgili yardım istemeniz halinde Timsah Ajans, uzman destek sağlayacaktır.

Sıralama Artıracak Google Faktörleri

Anahtar Kelime

Doğru anahtar kelime yerleşimi, Google'ın bir sayfanın konusunu belirlemesine yardımcı olmak için çok önemlidir. Hedeflediğiniz anahtar kelime öbeğini başlık etiketine, sayfa içeriğinin başlangıcına ve sayfanın geri kalanına serpiştirin. Bu SEO için son derece önemlidir! Anahtar kelime doldurma konusunda çok dikkatli olun çünkü spam olarak ceza alabilirsiniz.

Görüntü Optimizasyonu

Google resimleri görüntüleyemez bu nedenle siz sitenizdeki resimlerin ne anlama geldiğini anlamasına yardımcı olmalısınız. Resim dosyası adı, alt metni ve başlık etiketi resminizi açıklamalıdır.

İçerik ve Site Güncellemeleri

Google yeni malzemeyi seviyor. Web sitenizi sık sık güncelleyerek ve yeni blog gönderileri ekleyerek içeriğinizi taze ve benzersiz tutmalısınız.

Sitede Geçirilen Süreyi İzleyin

Sitenizin ziyaretçileri siteden hızlı bir şekilde ayrılıyorsa, Google, sayfanızdaki bilgilerin web sitenizi bulmak için kullanılan arama sorgusuyla alakasız olduğunu belirleyebilir. İçeriğiniz ilgi çekici olmalı ve doğru mesajı vermelidir.

Alan Kaydınızı Yenileyin

Alanınızı güncel tutun ve daha uzun alan kayıtları satın almaya çalışın. Google, daha uzun bir kaydı daha kısa olanlardan daha meşru kabul eder ve gelecek yıllarda var olmaya devam edeceğine inandıkları web sitelerine daha fazla kredi verir.

Test Sayfası Hızı

Yavaş yüklenen bir site, hızlı açılan sitelere kıyasla alt sıralamalarda yer alacaktır.

Sitenizin Backlink Kalitesini Kontrol Edin

Sitenizle ilgili olarak Google'a doğru sinyalleri gönderdiğinizden emin olun. Düşük kaliteli veya spam içerikli gelen bağlantılarınız varsa, Google bunun sıralama sistemini manipüle ettiğini kabul eder ve web sitesini cezalandırır. Bozuk bağlantıları kontrol edip onarın çünkü bunlar Google'a düşük kaliteli bir sinyal gönderebilir ve böylece arama sonuçlarında sitenizin varlığını azaltır.

 https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans