Site Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?

Site Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?

Site yönlendirmesini bilmeniz birçok açıdan size kolaylık sağlayacaktır. Çünkü, web sitenizi ya da belirli bir web sitesini başka bir web sitesine yönlendirmek veya başka bir web sitesinin yoluna sitenizi yönlendirmek çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Site Yönlendirme İşlemi İçin Nelere İhtiyacınız Olacak?

Sitenizi başka bir siteye ya da başka bir site yoluna yönlendirmek istiyorsanız bunu yapabilmek için öncelikle hosting hesabınızın kontrol paneline erişebiliyor olmanız gerekmektedir. Çünkü tüm işlemler bu kapsam çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Hosting Kontrol Panelinde Site Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Hosting site yönlendirme ve kurma süresi hızlı ve kolay olmaktadır. Sadece yönlendirmek istediğiniz URL’yi ve ziyaretçinin ulaşacağı yeni konumu girmeniz bu yönlendirme işleminin tamamlanabilmesi için temelde yeterli olmaktadır. Ancak birkaç aşamasının olduğunun altının çizilmesi gerekmektedir. Bu aşamaları sizler için derledik.

Yönlendirmeler Bölümünü Bulmak

Sitenizi yönlendirmek istiyorsanız ilk olarak kontrol panelinize görmeniz ve Alan Adları bölümüne girmeniz gerekmektedir. Bu kısımda yönlendirmeleri girebilmeniz kolaylaşacaktır.

URL’leri Girmek

İlk adımı gerçekleştirdik sonra muhtemelen iki bölüm gözükecektir. Bunlardan ilki web siteniz olacaktır. İkincisi ise yeni konum adresiniz olacaktır. İşlemleri tamamladıktan sonra devam edebilmek adına “oluştur” butonuna basmanız gerekmektedir.

Bu aşamalardan sonra yönlendirme işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.

Yönlendirmenin Çalışıp Çalışmadığını Test Etmek

İşlemler tamamlandığına göre geriye sadece bu yönlendirmenin çalışıp çalışmadığını test etmek kalacaktır. Bunun için tarayıcınıza yönlendirme ayarladığınız sayfayı girin ve karşınıza ne çıktığına dikkat edin. Eğer sizi hedef bağlantıya götürürse yönlendirme işlemleriniz başarılı olmuş demektir. Ancak başarısız olduysa web sitenizin çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz önerilmektedir. Daha sonra ön belleğin temizlenmesine dikkat edilmeli, başka tarayıcı ile denenmeli gibi noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yönlendirmeyi Silmek (Tercihi)

Bu testlerin hepsini düzeltmenize rağmen hala yönlendirmeniz başarısız gözüküyorsa o zaman yönlendirmenizi silip tekrar eklemeyi denemeniz önerilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki yönlendirme bir kere silindiğinde kalıcı olarak silinecektir ve yeniden kurulmadığı sürece geri getirilmesi mümkün olmayacaktır.

Bunların dışında eğer tüm aşamaları uyguladığınız ve kontrolleri sağladığınız halde yine de yönlendirme başarısızsa uzmana danışmanız önerilmektedir.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans