Site İçi Optimizasyon Nedir?

Site İçi Optimizasyon Nedir?

İnternet sitelerinin arama motorlarında yukarılarda olması için en önemli aşama SEO çalışmasıdır. SEO yapılmaya başlamadan önce sitenin doğru analiz edilmesi gerekir. Bu sayede nasıl bir çalışma yapılacağı planlanır. Analizin ilk aşamasında site içi düzenlemeler gözden geçirmelidir önceli site içi optimizasyon olmalıdır.

Site içi SEO denildiği zaman genelde ilk akla gelen içerikler olmuştur. Ancak iç SEO yalnızca içerik demek değildir. Sitenin tasarımından tutunda yazılımına varıncaya kadar hepsi iç SEO çalışmalarını etkileyecek olan bir faktördür. Yani bir SEO çalışmasına başlanacaksa öncelik site içi optimizasyon olmak zorundadır.

İç SEO’nun onlarca aşaması vardır. Bunun için tüm basamaklar planlı ve doğru bir şekilde düzenlenmelidir. Kapsamlı bir çalışma ise ancak bu alanda uzmanlaşmış kişi ya da firmalar tarafından yapılacağından dikkatli bir seçim her şeyi etkileyecektir.

SEO analizi sırasında içerikler, sayfalar, başlıklar, açıklamalar ve kategoriler bütün olarak baz alınır ve sayfa linkleri gözden geçirilir. Eğer yapılan analiz sonrasında sitenizde bir aksaklık tespit edilirse bu durumda hepsinin giderilmesi gerekecektir.

Site içi SEO çalışmalarına iki önemli faktör


  1. Anahtar Kelimeler

  2. SEO Uyumlu İçerikler


Site içerisinde bulunan içeriklerin tamamı anahtar kelimeye sahip olmalıdır. Kullanıcılar bir siteye erişirken anahtar kelimelere göre arama yaparlar. Dolayısıyla sitenizde belirleyeceğiniz anahtar kelimelerin olmaması aratmalarda çıkmamanız anlamına gelecektir.

Sitenize eklenen içeriklerin % 100 özgün olması gerekir. Kopya içerikler sitenizi yukarı çıkarmadan ziyade spama düşmesine neden olacaktır. Bu da bir site için istenebilecek en son şeydir.

SEO Uyumlu İçerikler

Arama motorları içeriklerde farklı kriterleri göz önünde bulundurur. Bunların başında özgünlük ve kelime sayısı gelir. Orijinal bir içeriğin en az 300 kelime olması gerekir. Kullanılacak olan anahtar kelime miktarı ise % 3 oranında olmalıdır. Yani 300 kelimelik bir içerik için kullanılacak olan anahtar kelime sayısı en az 3 en fazla 4 olmak zorundadır. İçeriklerinizin görselleri özgün ve alt etiket içiyor olması gerekir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz hususlara dikkat edilmesi halinde site içi SEO eksiksiz olarak yapılmış ve sitenizin ilk sayfaya çıkmaması için hiçbir neden kalmamıştır.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans