Site Dışı SEO Nasıl Yapılır? Site Dışı SEO Teknikleri

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır? Site Dışı SEO Teknikleri

Site dışı SEO, sitelerin diğer sitelerden aldığı referans bağlantılardır. Site dışı SEO, backlink olarak da bilinir. Site dışı SEO, web siteleri için kritik bir etkendir. Çünkü site dışı SEO çalışmaları web sitelerinin %65’lik bir kısmını kapsar. Site dışı SEO çalışması sayesinde kazanılan backlinkler Google için oldukça önemlidir. Backlink sahibi olmak, Google açısından sitenin güvenilir olduğuna ve doğru içerikler ürettiğine dair sinyaller verir. Peki, site dışı SEO nedir, site dışı SEO nasıl yapılır?

Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO, sitelerin SERP sonuçlarında sıralama elde etmek için PR ve DR puanı ile ilgi seviyesi uygun olan sitelerden backlink çalışması yapar. Bu çalışmalar yalnızca sıralama kazanmak için değil, sitelerin Google ve diğer arama motorlarında ve sosyal medya platformlarında marka bilinirliği ve güvenilirliği artırmak için yapılan PR çalışması olarak isimlendirilir.

Dış SEO çalışmalarında sıklıkla backlink çalışması uygulanır. Ancak başarılı bir site dışı SEO çalışması için doğru tekniklerin uygulanması gerekir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir. Doğru backlink çalışması, kalıcı sıralama kazanmayı ve marka bilinirliğini artırmayı amaçlar.

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Web sitesinin Google arama sıralamasında ön sıralara çıkması için site dışı SEO çalışmaları önemlidir. Dış SEO çalışmasına ilk olarak rakiplerinizi analiz ederek başlamanız gerekir. Bu çalışma rekabet için oldukça önemlidir.

Backlinkler alınırken alınan sitenin dofollow – nofollow bağlantı verip vermediği kontrol edilmelidir. Bağlantı alınırken dofollow olarak almaya dikkat edilmelidir. Alınan backlinklerde referans bağlantı verilirken site içeriğinin anahtar kelimesi ya da sitenin ismi verilmelidir. Wordpress, Facebook ve Pinterest gibi sosyal medya ve blog sitelerinden profil oluşturarak siteye backlink alabilmek mümkündür.

Site dışı SEO çalışması yaparken referans bağlantı alırken dikkat edilmesi gereken iki unsur siteniz ve sitenizin içerisindeki içeriklerdir. Backlink alırken ön sıralarda çıkması istenilen içeriğin anahtar kelimesine link vermek o içeriğin sıralamada yükselmesini sağlar. Aynı zamanda sitenin kendine link vermek de gerekir. Bu çalışma marka güvenilirliği ve bilinirliği bakımından site etkisini artırır.

Sosyal medya platformları da diş SEO için önemlidir. Bu platformlar kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun zaman geçirdiği sanal alanlardır. Aynı zamanda Google açısından da değerli olan bu platformlar markanızın ve içeriğinizin paylaşımını yapmaya olanak verir. Bu sayede içeriklerinizin ve markanız pek çok ziyaretçiye açık olur. Bununla birlikte hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Site Dışı SEO Teknikleri

Site dışı SEO teknikleri, sitenizi ve sitenizdeki içerikleri daha fazla ziyaretçiye taşırken belli bir strateji belirlemenize yardımcı olur. Dış SEO tekniklerini doğru bir şekilde uygulayarak ve doğru sitelerden backlink alarak sitenizi Google arama sıralamalarında ön sıralara çıkartabilmek mümkündür. Site dışı SEO teknikleri aşağıdaki gibidir.

·    Dış SEO İçin Sosyal Medya Çalışması

·    Dış SEO İçin Hashtag Çalışması

·    Dış SEO İçin Video Çalışması

·    Dış SEO İçin Makale Paylaşımı Çalışması

·    Dış SEO İçin Arama Motorlarına Kayıt

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans