Site Dışı (Off Page) SEO Nedir?

Site Dışı (Off Page) SEO Nedir?

Site dışı SEO diğer bir adıyla Off Page SEO, web sitenizin dış kaynaklardan aldığı bütün tavsiye ve referans bağlantıları ile iletileri kapsamaktadır. Linkleme yapılması, sosyal medya reklamları çıkarılması önemlidir. Aynı zamanda da site reklamları gibi web sitenize ait tüm çalışmalar ve backlinkler site dışı arama motoru optimizasyonunun yani Off Page SEO kapsamında de değerlendirilmektedir.

Site dışı araştırma yapılırken, web sitenizdeki içerikler ve link çıkışları sayesinde bununla doğru orantılı olarak backlink alınması sağlanmaktadır. Böylece web siteniz ile site dışındaki paylaşımlarınız birbirleriyle uyumlu bir hal alır. Böylelikle de sitenizin arama motorlarında güvenli bir site olarak tanınmasını sağlar. Güvenli site olarak tanınan siteniz arama motoru sıralamalarında yukarıya çıkar. Bu nedenle de trafik akışınızın artma olasılığı yükselecektir.

Site dışı SEO web sitenizin popülerliği ve imajı bakımından çok değerli olmaktadır. Ancak site dışı SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Örneğin eğer çok fazla ve bilinçsiz şekilde site dışı SEO yaparsanız Google sizi spam olarak algılayabilir. Böyle bir durum yaşandığında ise sitenizin değeri düşecek ve artık üst sıralara çıkmanız zorlaşacaktır.

Site Dışı SEO (Off Page SEO) Nasıl Yapılır?

Site dışı SEO çalışmalarının düzgün bir şekilde ilerleyebilmesi için kopya içeriklere yer verilmemelidir. Üretilen içeriklerinizin kesinlikle ama kesinlikle özgün ve doğal olmalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Site dışındaki paylaşımlarınız kaliteli domin ve mecralarda paylaşılmış olsa bile insanların işine yaraması gerekmektedir. Çünkü sektörel anlamda yararlı bir bilgi sunmadığı takdirde üretilen içerikleriniz kısa süreli popülerlik yaşayacaktır. Bu durumda sizin sitenizin trafiğini anlık olarak yükseltse de genel olarak kalıcı hale getirmeyecektir.

Google kendini sürekli olarak güncellemekte ve geliştirmektedir. Bu nedenle de içeriklerinizin sürdürülebilir olması için işinizi ciddiye almanız ve dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü bilinçlilik düzeyinizin yüksek olması sizi daha üst sıralara çıkaracaktır. Bu da sitenizin daha kaliteli bir site olarak algılanmasına neden olacaktır.

Site dışı SEO çalışmalarında da içeriklerinde de organik olunması gerekmektedir. Çok fazla link vermeniz ilk başlarda size hızlı bir yükseliş kazandırsa da daha sonrasında spam olarak görülmenize neden olabilmektedir. Bu nedenle de yapılan işlemlerin, SEO çalışmalarının kalıcı olması için daha uzun süreler uğraşmanız gerekmektedir.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans