Sıralamada Ani Düşüşün Nedenlerinin Belirlenmesi

Sıralamada Ani Düşüşün Nedenlerinin Belirlenmesi

Google'ın algoritması sürekli olarak güncellendiğinden, SERP dalgalanması yaygındır ve farklı sektörlerdeki yüzlerce hatta binlerce web sitesini etkiler. Teşhis edilmemiş sıralama düşüşleriyle ilgili sorun, web sitenizin arama görünürlüğündeki azalmadır. Bu, daha az trafiğe yol açabilir ve işletme web siteleri için, daha az dönüşüm ve kâr sağlar. Sıralamanın düşmesinin nedenini belirlemek, onu düzeltmek ve sıralamanızı kurtarmakla aynı şeydir.

Peki, web sitenizin sıralamasının düşmesinin nedenini nasıl belirlersiniz?

Nereye Bakılacağını Bilmek

Sıralamalarınızın düşmesinin nedenini belirlemenin ilk adımı, değişkenleri belirlemektir. Bunun nedeni, sıralamalarda sebepsiz yere düşüş olmamasıdır. Sıralamalardaki değişikliklerin her zaman bir nedeni olacaktır ve bu genellikle sayfanızın sıralamasını etkileyen faktörlerdeki bir değişiklik nedeniyle olur.

Bir sayfanın sıralamasını etkileyen çok sayıda faktör vardır, bazıları belirlenmiş ancak bazıları hala gizemlidir. Bu nedenle, sıralamalarınızın düştüğü kesin faktörün belirlenmesi, söylemek yapmaktan daha kolaydır.

Yapmanız Gerekenler Neler?

Site İçi Neler Yapılabilir?

Öncelikle, web sitesinin birden fazla anahtar kelimede sıralama düşüşü yaşayıp yaşamadığını veya yalnızca tek bir sayfanın sıralandığı belirli bir anahtar kelime için bir düşüş yaşayıp yaşamadığını belirlemelisiniz.

Peki, sayfa veya web sitesinde hiçbir şey değişmezse ne olur?

Site Dışı Neler Yapılabilir?

Yönetici olarak, belirli bir anahtar kelime için sahip olduğunuz rakiplerinizi not almanız önemlidir. İçeriklerini, sayfa tasarımlarını ve değiştirebilecekleri diğer tüm faktörleri not almak, hangilerinin değiştiğini bilmenizi sağlayacaktır. Bu, sıralamanızı mümkün olan en kısa sürede hızlı bir şekilde uyarlamanıza ve yeniden kazanmanıza olanak tanır.

Timsah Ajans olarak biz müşterilerimizin sıralamalarda neden bir değişiklik yaşadıklarını anında anlamalarına yardımcı olmak için onaylanmış Google algoritma güncellemelerini ve ayrıntılarını sürekli olarak gözden geçiriyoruz. Sıralamalarda ani bir düşüş, genellikle yanlış bir şey yaptığınız anlamına gelir ve Google sizi bunun için cezalandırır.

SEO stratejilerine bağlı kalmak ve Google'ın arama algoritmasını derinlemesine anlamak, arama motorunun sizden yapmanızı istedikleriyle uyumlu olduğundan sizi bulunduğunuz yerde sabit bırakacaktır.

Web sitenizin veya sayfanızın sıralamasındaki düşüşün nedenini belirlemek, arama başarısı elde etmek için bizimle https://www.timsahajans.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans