SEO Danışmanı Ne İş Yapar?

SEO Danışmanı Ne İş Yapar?

SEO danışmanlığı yani daha farklı bir anlatımla arama motoru optimizasyonu danışmanlarının amacı kendilerine teslim edilen web sitelerinin doğal aramalarda ihtiyaç duyulan trafiği almasını ve web sitesinin anahtar kelimeleri doğrultusunda ilk sıralarda çıkmasını sağlamak. Bu iş basit bir tanımlama gibi görünüyor olsa da aslında çok büyük bir uzmanlık yatar. Çünkü arama motorları sürekli olarak güncellemeler getirerek web sitelerini belli aralıklarla elemelere tabi tutar. Bu elemeler neticesinde işini doğru yapan internet sitesi bir kademe daha yukarı çıkarken kendisinden istenileni veremeyen web sitesi de aşağılara çekilir. İşte SEO danışmanı bu konulara hakim olduğundan dolayı ne yapması ve nasıl hareket edilmesi gerektiğini çok iyi bilmek zorundadır.

SEO danışmanlığı iş tanımından da anlaşılacağı gibi içerik stratejisi oluşturma, hedeflenen anahtar kelimelerin analizi ve güncel algoritma değişimlerini yakından takip ederek web sitesine uygulamak zorundadır. İnternette hizmet veren markaların birbiri arasında yüksek rekabet oranı var ve herkesin amacı rakibinden bir adım önde olmak. Başarılı bir SEO danışmanı olmak isteniyorsa analitik düşünebilme ve hızlı hareket edebilme gibi yeteneklere sahip olmak gerekir. Bunlara sahip olan bir danışmanın görev ve sorumluluğu şu şekildedir.

SEO Danışmanı Görevler ve Sorumlulukları

İnternette hangi sektör içerisinde olursanız olun mutlaka yeni müşteriler keşfetmek zorundasınız. Yeni müşterilere erişebilmenin ilk kuralı da başarılı bir  web tasarım oluşturmak ve içeriklerdir. Sitenize ne kadar kaliteli içerik eklerseniz arama motorlarındaki görünürlüğünüz de o kadar çok artacaktır. Ancak çok fazla içerikten kasıt özgün, anahtar kelimelerin belli oranlarda dağıtılmış olması, özgün görseller ve kullanıcı odaklı olmak. SEO danışmanları bunu arama motorlarının istediği şekilde hazırlayarak ya da hazırlatarak planlamayı gerçekleştirir.

Başarılı bir SEO danışmanı olmak istiyorsanız öncelikli olarak danışanınızın sizden beklentisini bilmeniz gerekir.  Daha iyi geri dönüşüm elde edilmek isteniyorsa mutlaka kullanıcı deneyimlerine odaklanmak şarttır. Teknik olarak SEO sorunlarının olup olmadığını kontrol edin. SEO trendlerini öğrenin ve danışanınızın size güvenmesini sağlayın.

SEO danışmanlığı ve web tasarım konusunda destek ihtiyacınız varsa www.timsahajans.com.tr adresinden Timsah Ajansla iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans