Responsive Tasarım Kullanmak Neden Önemlidir?

Responsive Tasarım Kullanmak Neden Önemlidir?

Responsive web tasarım tablet ve mobil cihaz kullanım oranı artışından sonra dünya da olduğu gibi ülkemiz içinde web sitelerinde kullanılmaya başlamıştır.

Responsive tasarım ile hazırlanan bir web sitesi masaüstü, tablet, mobil cihaz, tv gibi bir çok platformda uygun çözünürlükte tam gözükmesine yarayan tasarım çeşitidir.Cihazlara göre web sitenin görüntüsünün değişmesine yardımcı olan bu duyarlı tasarım gelişmiş 4 çözünürlük boyutlarında hazırlanmaktadır.

Web sayfanızın akıllı telefon ve tablet için ekran uyumsuzluğu sorununu responsive tasarım hazırlayarak giderebilirsiniz. Mobil destekli sayfalar seo içinde yararlıdır.

İnternet kullanıcıların bir çoğu telefonda google üzerinde yaptığı aramalarda açılan sitelerin içeriklerinin tam gözükmemesinden dolayı google yaptığı son güncellemelerinden birisi olan Google Mobile Friendly Update ile arama sonuçlarını iyleştirmek için bir adım attı. Mobile Friendly güncellemesinden sonra mobil web siteleri arama sayfası sonuçlarında üst sıralara çıktı. Artık bir web sitesi sadece masaüstü için değil mobil ve tablet cihazlar içinde uyumlu olmalıdır. Responsive web tasarım seo açısından önemli bir rol oynuyor.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans