Push Bildirimi Nedir? Nasıl Açılır?

Push Bildirimi Nedir? Nasıl Açılır?

Dijital pazarlama alanında çalışan kişiler, markalar için kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve dönüşüm oranlarını artırmak amacıyla farklı stratejiler benimser. Özel pazarlama kampanyaları, mailing, web geliştirmeleri, push bildirimi pazarlama stratejilerinden bazılarıdır. Markalar tarafından sıklıkla tercih edilen pazarlama kampanyalarından olan push bildirimleri, farklı platformlara entegre edilebilen bir iletişim yöntemidir.

Push Bildirimi Nedir?

Uygulamaların kullanıcılarına önceden belirlenmiş bir mesajı göndermesine izin veren pazarlama yöntemidir. Bu bildirimler, kullanıcıların uygulamanın sunabileceği yeni içerikler veya özellikler hakkında hızlı bir şekilde bilgilendirilmesini sağlar. Dolayısıyla markaların potansiyel müşterilerine ulaşmasını kolaylaştırır. Push bildirimleri, markaların kullanıcılarıyla daha verimli etkileşim sağlamasına ve kullanıcılara daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmasına olanak sağlar.

Uygulama geliştiricileri tarafından pratik bir biçimde kullanılabilen push bildirimleri, markalar tarafından rağbet gören bir iletişim biçimidir. “Push bildirimleri ne işe yarar” sorusu, girişimciler ve dijital pazarlama alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler tarafından merak edilen bir konudur.

Push bildirimleri; markalar tarafından kullanıcılara etkinlikler, yeni ürün veya hizmetler, özel teklifler, indirimler, güncellemeler, haberler ve benzeri şeyler hakkında bilgi vermek için kullanılabilir. Kullanıcılar, bu bildirimler aracılığıyla ilgilendikleri veya ihtiyaç duydukları bilgilere hızlı bir şekilde erişebilirler. Push bildirimi sayesinde kullanıcıların uygulamayı ziyaret etmeleri de artırılabilir. Yani push bildirimleri, dönüşümün artmasına da destek olur.

Push bildirimleri aynı zamanda uygulama geliştiricilere kullanıcı davranışlarını izleme ve analiz etme fırsatı da sunar. Push bildirimleri sayesinde kullanıcıların ne tür içeriklere veya özelliklere ilgi gösterdikleri de belirlenebilir.

Push Bildirimi Türleri Nelerdir?

Push bildirimlerinin, kullanım amaçları doğrultusunda özelleştirilebilen farklı türleri bulunur. Markalar tarafından en çok tercih edilen push bildirimi türleri söyle sıralanabilir:

·      Web push bildirimleri,

·      Masaüstü push bildirimleri,

·      Uygulama push bildirimleri,

·      Giyilebilir teknoloji push bildirimleri.

Push Bildirimi Nasıl Açılır?

Kullanıcılara anlık bildirim gönderilmesine olanak sağlayan push bildirimleri kullanımı, cihazdan cihaza farklılık gösterebilir. Mobil uygulama push bildirimleri, genellikle uygulamanın ilk açılışında kullanıcılardan push bildirimi izni istenir. İzin verildiğinde uygulama kullanıcının cihazına push bildirimi göndermek için bilgileri saklar. Öte yandan Android ve iOS cihazlarda da kullanıcıların push bildirimlerini etkinleştirmesi gerekir.

Android Push Bildirimi Açma

·      Cihazın “Ayarlar” menüsünden “Uygulamalar” kısmına giriş yapmalısınız.

·      Ardından push bildirimi almak istediğiniz uygulamayı seçerek detay sayfasından “Bildirimleri Göster” seçeneği işaretlenmelidir.

iOS Cihazlarda Push Bildirimi Açma

·      Cihazın “Ayarlar” menüsünden “Bildirimler” kısmına giriş yapabilirsiniz.

·      Daha sonra bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçerek hem kilit ekranı hem de bildirim ekranı için tercih ettiğiniz bildirim ayarı seçeneğini seçebilirsiniz.

Dijital pazarlama konusunda detaylı bilgi edinmek için https://timsahajans.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans