Pinterest Reklamı Nasıl Yapılır?

Pinterest Reklamı Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı sayısına sahip olan ve her ne kadar sosyal medya devleri kadar olmasa da kendi alanında öncü bir sosyal medya kanalı olan Pinterest son dönemlerde adını tekrardan duyuran bir uygulamadır. Bu özelliği sayesinde dijital pazarlama yapan kişilerin birçoğunun merak ettiği, reklam vermeyi düşündüğü bir platform olmuştur.

Bu nedenle bizde sizler için Pinterest reklamlarının nasıl verildiği, nasıl yapıldığıyla ilgili birtakım bilgiler hazırladık. Bu bilgilerin ışığında çok kısa bir araştırma daha yaparsanız Pinterest adlı uygulamada çok rahat bir biçimde reklam verebilirsiniz.

Bir İş Hesabınız Olsun

Pinterest üzerinden reklam verebilmek için yapmanız gereken en önemli ve en öncelikli şey bu platform üzerinden bir hesap açmanızdır. Bu hesabı açmanın ise iki farklı yolu vardır. Bu yollardan ilki eğer bir hesabınız varsa onu işletme hesabına dönüştürerek reklamlarını oluşturmanızdır. İkinci yol ise eğer bu platform üzerinden hiç hesabınız yoksa direkt bir hesap açarak işletmenizin reklam kampanyalarını ona göre oluşturmanızdır.

Her iki durumda da aslında önemli olan şey sizin hangi yolu tercih edeceğinizdir. Çünkü her iki yolla da reklam vermek mümkündür.

Hedefinizi Seçin

Hesabınızın ardından yapmanız gereken bir diğer işlem kampanya oluşturmaktır. Kampanyanın oluşturulabilmesi için profilinizde yer alan “+” düğmesine tıklamanız ve reklam oluştur seçeneğini seçmeniz gerekir. Böylelikle doğrudan “ads.pinterest.com” adresine giderek kampanyanızın türünün seçilmesi gerekecektir. Bu türler, trafik, farkındalık, etkileşim, uygulama yükleme ve video farkındalık kampanyaları şeklinde seçilebilir.

Kampanya Bütçenizi ve Reklam Yerleşimlerini Seçin

Her reklamda olduğu gibi Pinterest reklamda da reklamı oluşturup kampanyayı seçtikten sonra belirli bir reklam bütçesi ayırmanız ve aynı zamanda da reklamlarınızın nerelerde görünmesini istiyorsanız reklam yerleşim yerlerini seçmeniz gerekmektedir. Böylelikle belirlediğiniz bitçe ve yerde reklamınızı görebilirsiniz.

Reklam Grubu Oluşturun

Kampanyanızın altına reklam grupları oluşturarak birden fazla ürününüz ya da hizmetinizi tek bir bütçe ile gösterebilmeniz mümkündür. Bu nedenle de reklam grubu oluşturmak kampanyadan sonra yapılması gereken bir adımdır.

Hedef Kitlenizi Seçin

Hedef kitlenin belirlenmesi ise reklamın son aşamasıdır ve reklamınızın kimlere görünmesi gerektiğini seçmenizi sağlayacaktır.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans