Pinterest İçerikleri Nasıl Olmalı?

Pinterest İçerikleri Nasıl Olmalı?

Pinterest, görsel tabanlı bir sosyal ağdır. Bu nedenle de Pinterest içeriklerinin neler olması gerektiği ya da Pinterest kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar sıklıkla soru işaretlerine sebep olmuştur. Bu sebeple de sizler için en çok merak edilen konulardan biri olan Pinterest içeriklerinin nasıl olması gerektiği ile ilgili çeşitli kısa bilgiler derledik.

Bu sayede hem Pinterest kullanırken nasıl yükselebileceğinizi hem de nasıl dikkat çekebileceğinizi kısaca araştırdık.

Göze Hitap Edin

Yukarıda da söylenildiği gibi Pinterest görsel tabanlı bir sosyal ağdır. Bu nedenle de eğer marka ya da firma olarak Pinterest üzerinde faaliyet göstermek, kitlelere hitap etmek istiyorsanız öncelikle oluşturduğunuz profilin göze hitap edip etmediğini araştırmanız önerilir. Çünkü, eğer göze hitap etmeyen bir profiliniz varsa Pinterest üzerinden ilgi çekmeniz pek mümkün olmayacaktır.

Ne Paylaştığınızı Dikkat Edin

Hangi sosyal medya kanalı olduğu önemli olmaksızın her sosyal medyanın kendine özel bazı kuralları vardır. Örneğin, Twitter’da genelde gündem özelinde paylaşımlar yapılırken Pinterest’te daha çok görsel ve dikkat çekici paylaşımların yapılması gerekir. Bu nedenle de eğer Pinterest kullanacaksanız ne paylaştığınıza dikkat etmeniz ve bu sosyal medya kanalının hedef kitlesinin neler istediğini iyi bilmeniz gerekir.

Paylaşım Aralığınızı İyi Planlayın

Bazı sosyal medya kanallarında ne sıklıkla paylaşım yaptığınız pek önemli değildir. Çünkü, bazı sosyal medya sitelerinin amacı genellikle bir konu hakkında bilgi vermek ya da daha çok network oluşturmaktadır. Bu tarz sitelerde sürekli paylaşım yapılması o sitedeki kullanıcıları rahatsız edebilir. Bu nedenle de bu tarz sitelere daha az paylaşım yapmak gerekir. Ancak, Pinterest gibi görsel tabanlı sosyal medya sitelerinde paylaşım sıklığının daha yoğun olması ve takipçilerinize daha sık içerik sunmanız çok daha mantıklı bir seçenek olabilir.

Gündemi Takip Edin

Pinterest, Twitter gibi ülke gündeminin sıkı sıkıya takip edildiği bir platform değildir. Bu nedenle de her konu ile ilgili paylaşım yapılmaması tavsiye edilir. Ancak, yine de Pinterest kullanırken de gündemi takip etmeniz ve daha görsel ağırlığı olan gündem maddeleri ile ilgili çekici görseller hazırlamanız önerilir. Böylelikle hem gündem özelinde de paylaşım yapabilirsiniz hem de platformun mantığına aykırı davranmamış olursunuz. 

https://www.timsahajans.com.tr/ 

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans