Pandemi Döneminde Marka Yaratılır mı?

Pandemi Döneminde Marka Yaratılır mı?

Küresel bir pandeminin tam ortasındayız ve dünya bu zamana kadar böyle bir durumun içerisinde olmamıştı. Durum sıkıntılı ve kötü, çünkü tedbirini almayan pek çok işletme bu süreçte kepenk indirmeyle karşı karşıya kalabiliyor. Peki, bu durumu bir fırsat haline dönüştürerek bir iş fikriniz veya başlamak istediğiniz bir projeniz varsa bunu başlatmak için doğru zaman olup olmayacağını düşünüyor musunuz? Sonuçta, ekonomi en iyi durumda değil, ancak insanlar bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmek için farklı şekilde alışveriş yapıyor.

Aslında bu süreçte stratejilerini değiştirdikleri için çok başarılı olan yeni markalar var. Bunun için sizde bazı şeyleri düşünerek projenizi yeniden düşünmeye başlayabilirsiniz, belki sizde başarılı bir markaya sahip olabilirsiniz.

Sürekli Göz Önünde Olun

Evde her zamankinden daha fazla insan kalıyor. Doğal olarak bu çok şeyi online yaptıkları anlamına gelir. Yani arkadaşlarla etkileşim kurmaktan ve evden çalışmaktan alışveriş yapmaya kadar. Bu nedenle, yeni markanızın online ortamda keşfedilebilir olduğundan emin olmanız gerekir. Finansmanınızın çoğunu dijital pazarlama için kullanmalısınız. Yeni markanızı duyurmak ve potansiyel müşteriler oluşturmak için sürekli göz önünde olmanız gerekir.

Finansman Arayın

Özel yatırımcılar şu anda hala yeni girişimleri ve markaları finanse ediyor. Onların zamanına ve parasına değdiğinizi göstermek için daha çok çalışmanız gerekir.

Temel Ürünleri Sunun

Yasaklar evde yaşayan ve çalışanlardan yeni ürün ve hizmetlerin ortaya çıkması anlamına geldi. Örneğin, insanlar sağlıklı yaşam ürünlerine ve hizmetlerine normalde harcadıklarından daha fazla para harcıyor. Sizde bu alanda bir marka oluşturarak sektöre giriş yapabilirsiniz. Ürünlerinizi uygun fiyata satmak şu anda önemli, çünkü insanlar hala evden çalışmaktan ve önümüzdeki aylarda işlerinin nasıl etkilenebileceğinden endişe ediyorlar. Yapmak isteyecekleri son şey, daha önce denemedikleri yeni bir markaya pahalı alımlar yapmaktır. Bu nedenle, başlangıçta ve markanız cazibe kazanana kadar fiyatlarınızı uygun tutmanızda fayda olacaktır.

Promosyonlar ve İndirimler

Pandemi sırasında bazı insanlar sizin potansiyel müşterileriniz olabilir. Ancak bu, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın almayacakları anlamına gelmez. Bu sadece biraz cesaretlendirilmeye ihtiyaçları olabileceği anlamına gelir. Markanızı kaldırmak ve çalışır durumda tutmak için promosyonlar ve indirimler sunmayı deneyin.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans