Okuyucuyu Blogunuzda Tutmak İçin 6 Yol

Okuyucuyu Blogunuzda Tutmak İçin 6 Yol

İnsanların ilgisini çekmek için yarışan pek çok web sitesi varken, onların dikkatini çekmeye ve mümkün olduğunca uzun süre sitede tutmaya çalışmalısınız. Biliyoruz bu çok zor bir konu ancak dikkat etmeniz gereken hususlara odaklanmanız halinde üstesinden gelinmeyecek kadar da imkansız değildir.


  1. Abone olma imkanı sağlayın


Öncelikle, hangi seçeneğin sizin için en uygun olacağını belirlemeniz gerekir. Örneğin, e-posta en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Sosyal ağlar da iyi olabilir, ancak okuyucularınızla nasıl iletişim kuracağınız konusunda size her zaman tam kontrol vermezler. Örneğin, Facebook güncellemelerinizi filtreler, böylece herkesin göreceğini garanti edemezsiniz. Ancak e-posta ile genel olarak herkese ulaşabilir ve gönderdikleriniz üzerinde çok daha fazla kontrole sahip olursunuz.

  1. içeriğinize abone olunmasını sağlayın


İçeriğinizi yazarken insanlardan abone olmalarını istemek için de harika bir fırsat bulabilirsiniz. Örneğin okuyucu blogunuzda tutmanın yollarını anlatan bir içerik hazırlıyorsanız onlardan bu yazıyı takip etmelerini ve yorum atmalarını isteyebilirsiniz.

  1. İyi bir izlenim bırakın


İnsanları blogunuzun kendileriyle alakalı olduğuna ikna etmek için yalnızca birkaç saniyeniz var. Bunun için, blogunuza geldikleri anda onların aradığı her şeyi burada bulabildiklerinden emin olmalarını sağlayın. Bunu başlık, slogan, kategori, gezinme ve tasarımı gibi öğelerle yapabilirsiniz.

  1. Blogunuzun tasarımına dikkat edin


İnsanların blogunuz hakkında fark edeceği ilk şey tasarımıdır. Gelir gelmez profesyonel olup olmadığına tasarıma bakıp karar vereceklerdir. Blogunuzu olabildiğince net, temiz ve görsel açıdan iyi olması gerekir.

  1. Beklenti oluşturun


Beklenti oluşturmanın yolu, belirli bir konu hakkında bir dizi içerik yazmaktır. İnsanlar ilgilendikleri bir konuya daha fazla içerik eklendiğini öğrendiklerinde, onu kaçırmak istemeyecek ve hatta abone olacaklardır.

  1. Linklerle ağ kurun


İnsanları blogunuzda tutmak için içeriklerinizi birbirine bağlamanız gerekiyor. . Yazdığınız diğer içeriklere bağlantı vermek, başka içeriklerinde okumasını sağlayacaktır. Kategorilerinizdeki diğer içeriklerinizi veya en popüler içeriklerinizi birbirine linkleyerek insanların ilgisini çekebilecek bir yol hazırlayabilirsiniz. Bu linkleri isterseniz otomatik olarak eklentiler şeklinde isterseniz de kendiniz manuel olarak yapabilirsiniz.

Timsah Ajans sizin için en doğru içeriklerle yolunuza emin bir şekilde devam etmenizi sağlayacaktır. Bize https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans