Neden WordPress Kullanmalı?

Neden WordPress Kullanmalı?

WordPress hakkında bir şeyler duyuyorsunuz, ancak neden sitenizi bu platforma taşımanız gerektiğinden emin değilsiniz. Makalemizin devamında WordPress'in başlıca avantajlarını ve özelliklerini, siteniz için neden kullanmanız gerektiğini açıklamaya çalıştık.

Her Sektör İçin Uygundur

WordPress'in yalnızca bloglar için olduğu yaygın bir inanıştır. Evet, blog için harika bir tercih olsa da, bu yapabileceklerinin sadece küçük bir kısmıdır. WordPress, e-ticaret sitesi, kurumsal site ya da film izleme sitesi gibi pek çok seçenekte ideal işlev görecektir. WordPress tabanlı sitenizin eski veya modası geçmiş görünmesi konusunda asla endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü birkaç basit adımla sitenizi kökten uca yeniden tasarlayabilirsiniz.

Arama Motoru Dostudur

WordPress, arama motorlarının örümceklerinin siteyi taramasını kolaylaştırır. İçeriklerinizi sonradan güncelleyebilir, eklemeler ve çıkarmalar yapabilir. Resimlerinizi yeniden düzenleyebilirsiniz.

Büyük Markaların Tercihidir

WordPress, yüksek trafikli web sitelerine sahip birçok büyük kuruluş tarafından tercih edilir. Bu platformun yoğun trafikte bile hatasız bir şekilde çalıştığını gösterir.

E-ticaret Mağazalarını Destekler

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarının çoğunun WordPress'e entegre edilmesi kolaydır. E-ticaret platformunuz için eklentiyi WordPress ‘e kurmanız ve ürünlerinizi yüklemeniz yeterlidir. WordPress'e bir e-ticaret platformu kurma süreci, kurulumu ve yönetimi daha fazla zaman ve beceri gerektiren diğer e-ticaret platformlarından çok daha hızlı ve basittir.

Eklentiler ve Entegrasyon Siteleri

WordPress'in en büyük özelliklerinden biri, aralarından seçim yapabileceğiniz 35.000'den fazla eklentiye sahip kitaplığıdır. Bu sayede istediğiniz şekilde sitenizi entegre edebilirsiniz. Özellikle ödeme sistemleri konusunda e-ticaret siteleri için oldukça önemlidir.

Birçok Uzantıyı Destekler

WordPress, PDF, ses dosyaları ve video gibi birçok farklı medya türünü destekler. Web sitenizde kullanmak istediğiniz herhangi bir medya türü için çözüm vardır.

Yüksek Güvenlik

Pek çok insan, WordPress’in bilgisayar korsanları için kolay bir hedef olduğuna inanır. Bunun nedeni, WordPress'in popüler olmasıdır. Oysaki, WordPress sitenizi spam, şifre tahmin etme, DDoS saldırıları, SQL enjeksiyonları ve diğer birçok türden saldırı ve izinsiz girişlerden korumaya yardımcı olabilecek harika güvenlik eklentilerine sahiptir.

Açık Kaynak 

WordPress herkesin kullanması için ücretsizdir ve bir grup gönüllü tarafından yapılmaktadır. Yardıma ihtiyacınız olursa size yardımcı olacak birçok kaynak bulunmaktadır.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans